Дадијарката обвинета дека претепала едногодишно бебе нема да се соочи со никакви судски обвиненија затоа што - детето не може да зборува!

Пред Собранието на градот Белград денеса е одржна колективна венчавка, а судбоносното „да“ го изговориле 110 младенци.

Британските матуранти повеќе нема да ги фрлаат своите капи во воздух, за време на доделувањето на дипломите, што е долга традиција, бидејќи во последните неколку години се пријавени случаи на повреди, соопштил Универзитетот „Ист Англија“ во Норич.

Непознат хакер успеал да ги добие лозинките на над сто милиони корисници на Линкедин, јави ТАСС, кој се повикува на истоимената американска компанија, која е сопственик на социјалната мрежа за деловни контакти на Интернет.

Најголемиот светло-розов брусен дијамант на светот е продаден на аукција за рекордни 31,56 милиони долари, соопштила во Женева аукциската компанија „Сотби'с“. Две лица се бореле телефонски пред 150 конкуренти на аукцијата во еден луксузен хотел во Женева.

Во Иран се уапсени осум луѓе кои работеле на онлајн агенции за манекенство обвинета дека е „неисламска“, известил судот за сајбер криминал во Техеран, пишува „Би-би-си“.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.