Српската манекенка Аника Божиќ, секога кога ќе ја посети родната Србија предизвикува голем интерес кај медиумите, слично како Елена бин Драи и Сандра Мељниченко.

Храмот на сите религии е архитектонски комплекс во близина на градот Казан , главниот град на Татарстан (федерална област во Русија).

Остануваат само неколку часа да ја дадете вашата поддршка на тројцата македонски студенти Борис, Марко и Волхан кои учествуваат во интернационалниот „Can you make it?“ натпревар на „Ред Бул“.

Иако радијацијата таму ја има, стотина лица, од кои повеќето е вратиле веднаш по несреќата

Љубовната приказна на кинеската двојка Јао Наншан и Лиу Лијиан наликува на оние од бајките.

Холандската кралица Максима е позната по својата љубов кон модата. Секогаш е беспрекорно облечена и е миленичка на модните дизајнери. Но, при минатонеделната посета на Германија направила моден и политички гаф. Палтото на кои се зашиени блескавите украси многумина разлути. Трудот на данскиот дизајнер Клаес Иверсен германските таблоиди го нарекоа „скандалозен“, бидејќи украсите на палтото потсетуваат на кукаст крст.

Поврзани вести

 

Најново