Британката Беверли Дејвис (49) користи хипноза и техники на медитација за да почувствува ситост после само неколку залаци храна.

Група од 60 туристи била принудена да повика спасувачка служба откако водичот ги оставил на падините на една планина во Австрија.

Вработена во банкарската корпорација „Американска банка“ добила отказ бидејќи на својот приватен профил на Фејсбук пишувала расистички коментари.

Мајка во Пакистан ја обесила сопствената 17-годишна ќерка, а потоа го запалила нејзиното тело затоа што се омажила од љубов, соопшти денеска пакистанската полиција. Тоа е трето такво убиство во три месеци.

Меѓу тинејџерите во Србија популарна е секс-игра во која учествуваат пет момчиња и пет девојчиња, а се вика „полнета кокошка“.

Четиригодишниот Иса Даре ѝ е познат на јавноста од две застрашувачки видеа во кои држи бомба и детонира автомобил во кој имало заробеници, извикувајќи: „Алах Акбар!“. Постојат сомнежи дека Даре, познат и како Џихади jуниор, моментално се наоѓа во Шведска.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.