Четиригодишниот Иса Даре ѝ е познат на јавноста од две застрашувачки видеа во кои држи бомба и детонира автомобил во кој имало заробеници, извикувајќи: „Алах Акбар!“. Постојат сомнежи дека Даре, познат и како Џихади jуниор, моментално се наоѓа во Шведска.

Австралијката Луана Вард се занимава со работа од која заработува милиони долари. Taa спојува богаташи со убави девојки, а целта е - брак.

Во обидот да се „подигнат“ односно да се стимулираат без кршење на законите, младата популација почна да го користи какаото како замена за друга дрога

Идејата е жителите на Варшава да добијат место на кое можат да уживаат во долгото топло лето, исто како да се на море.

Животот ми многу се промени по сообраќајна несреќа, споделува моделот Паула Антонини.

Богатството на Елизабет Холмс, една од најуспешните жени во светот, спадна на - нула, е оценката на магазинот „Форбс“. Минатата година, истиот магазин ја стави на местото на најмлада милијардерка на светот со нето богатство од 4,5 милијарди долари. На голема жал за неа, „Волстрит журнал“ направил истражување и докажал дека тестовите од нејзината компанија се непрезицни! Од тој момент, нејзиното богатство кое се проценуваше на над 4,5 милијарди долари - се сроза на нула.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Најново