Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Потребно е: 1 килограм брашно, 2 коцки квасец, 600 г млеко, 400 г шеќер, 4 жолчки, 100 г маргарин, 1 кафена лажица сол, 2 лажици рум, сок од еден лимон и рендана кора.

Тестото кисне двапати. Пред печењето се мачка со белките и се става сусам. Во тестото по желба се ставаат суво грозје, желе или сечкани ореви. Тестото може да се филува со џем и да се витка во ролат.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново