Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Овој неверојатен напиток се препорачува за луѓе кои страдаат од рак, бидејќи може да го зајакне имунолошкиот систем, да ја подобри крвната слика и да ја врати енергијата на личноста.

Сокот лесно се подготвува, но има само еден недостаток, а тоа е дека има многу непријатен вкус. Придобивките, сепак, се толку многу што подобро да се помирите.

Главните состојки во сокот се моркови и цвекло. Се препорачува на луѓе кои боледуват од рак, бидејќи можат да ги отстрани ефектите од конвенционалните терапии на болните од рак. Се верува дека сокот им ја враќа свежината и енергијата на духот кај луѓето.

Сепак, тој не е само за болните луѓе, туку може да го пијат и здравите ако се чувствуваате уморни или депресивни и тоа како мерка на претпазливост.

Еве што треба да направите:

Состојки:
1 кг цвекло
1 кг мед
1 лимон
1/2 кг моркови
3 портокали
3 јаболка

Подготовка:
Подготовката е многу едноставна – само се мешаат сите состојки и се мешаат додека не добиете хомогена мешавина. Црвената течност може да се чува во шишиња во фрижидерот. За најдобри резултати, консумирајте наутро на празен стомак. Пијте сок секој ден и ќе се чувствувате многу подобро за само 10 дена!

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.