Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Бик

Ако вашата работа ве тера да комуницирате со странци, молете се денес да бидат колку што е можно помалку. Има денови кога имате впечаток дека треба да разговарате со идиоти кои се избрани од конкуренцијата. Па, денес ќе биде еден од нив, па посветете се на релаксирачки вежби за да ја стабилизирате својата психа.

Рак

Конфликтите, колку и да се, ќе бидат поврзани со љубовните работи. Размислете за своите сомневања искрено, наместо да правите театар и сцени на љубомора. Не разговарајте за вашите лични грижи дури и со вашите најблиски пријатели. Воздржете се од дополнителни инвестиции.

Водолија

Воздржете се од било каков спор, иако нема да се согласувате со повеќето наводи од вашите соговорници. Особено немате корист од расправањето со шефот и најблиските роднини на вашата сакана. Последиците ќе бидат непредвидливи.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.