Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 истрага против Кијану Ривс за новиот

14.11.2020

Снимањето на филмот „Матрикс 4“ во Германија ја шири опасноста од коронавирус, а главниот актер Кијану Ривс е особено на удар во таа земја. Властите во Берлин започнаа истрага за ова.

За време на снимањето на овој филм во студиото „Бабелсберг“ во Потсдам, дел од Берлин, се одржа голема забава со повеќе од 200 гости. Тоа се случи среде пандемија на коронавирус и откако Ангела Меркел ги повика Германците да не присуствуваат на масовни настани.

Продукцијата тврди дека станува збор за снимање на одредени сцени, меѓутоа, германските медиуми наведуваат дека всушност станува збор за прослава која била камуфлирана на снимањето. Германските медиуми наведуваат дека настапиле диџеи, се користеле пиротехнички средства, се служеле храна и пијалоци, а биле поставени и штандови за тетоважи.

Патем, забраната за организирање настани со повеќе од 50 учесници е на сила во Берлин, со претходна регистрација. Во настанот учествуваа и Киану Ривс, неговата девојка Александра Грант и режисерите Лана и Лили Ваховски, кој беше наречен „Сладолед настан за тимот“.

„Сите беа расположени. Претходно, сите беа подложени на брз тест за корона. Секој мораше да дојде со маски, но многумина не ги носеа подоцна“, изјавија учесниците на забавата за германските медиуми.

Продукцијата тврди дека станува збор за снимање, а портпаролот на студијата „Бабелсберг“, Бјанка Макаревиќ, за германските медиуми изјави дека се почитувале сите епидемиолошки мерки. Градските власти на Берлин не добија извештај за кршење на мерките, но по извештаите во медиумите, тие изјавија дека ќе започнат истрага, пренесе „Спутник“.

 

Мите Јаначков

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново