Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kои комбинации се најдобри за врска, кои се релативно добри, но и оние кои може да се покажат како навистина лоши.

ОВЕН

Најмногу си одговара со: Овен, Стрелец, Лав. Може добро да е согласува со: Близнаци, Водолија, Вага. Шансите за добра врска се 50-50 со: Бик, Девица, Јарец. Лоша комбинација со: Шкорпија, Рак, Риби

БИК

Најмногу си одговара со: Бик, Девица, Јарец. Може добро да е согласува со: Шкорпија, Рак, Риби.Шансите за добра врска се 50-50 со: Овен, Стрелец, Лав. Лоша комбинација со:  Близнаци, Водолија, Вага

БЛИЗНАЦИ

Најмногу си одговара со:  Близнаци, Водолија, Вага. Може добро да е согласува со:  Овен, Стрелец, Лав. Шансите за добра врска се 50-50 со: Шкорпија, Рак, Риби. Лоша комбинација со:  Бик, Девица, Јарец

РАК

Најмногу си одговара со:  Шкорпија, Рак, Риби.Може добро да е согласува со:  Бик, Девица, Јарец. Шансите за добра врска се 50-50 со: Близнаци, Водолија, Вага. Лоша комбинација со:  Овен, Стрелец, Лав

ЛАВ

Најмногу си одговара со:  Овен, Стрелец, Лав. Може добро да е согласува со: Близнаци, Водолија, Вага. Шансите за добра врска се 50-50 со: Бик, Девица, Јарец. Лоша комбинација со:  Шкорпија, Рак, Риби

ДЕВИЦА

Најмногу си одговара со: Бик, Девица, Јарец. Може добро да е согласува со: Шкорпија, Рак, Риби. Шансите за добра врска се 50-50 со: Овен, Стрелец, Лав. Лоша комбинација со:  Близнаци, Водолија, Вага

ВАГА

Најмногу си одговара со:  Близнаци, Водолија, Вага. Може добро да е согласува со:  Овен, Стрелец, Лав. Шансите за добра врска се 50-50 со: Шкорпија, Рак, Риби. Лоша комбинација со:  Бик, Девица, Јарец

ШКОРПИЈА

Најмногу си одговара со:  Шкорпија, Рак, Риби. Може добро да е согласува со:  Бик, Девица, Јарец. Шансите за добра врска се 50-50 со: Близнаци, Водолија, Вага. Лоша комбинација со:  Овен, Стрелец, Лав

СТРЕЛЕЦ

Најмногу си одговара со:  Овен, Стрелец, Лав. Може добро да е согласува со: Близнаци, Водолија, Вага. Шансите за добра врска се 50-50 со: Бик, Девица, Јарец. Лоша комбинација со:  Шкорпија, Рак, Риби

ЈАРЕЦ

Најмногу си одговара со: Бик, Девица, Јарец. Може добро да е согласува со: Шкорпија, Рак, Риби. Шансите за добра врска се 50-50 со:Овен, Стрелец, Лав. Лоша комбинација со: Близнаци, Водолија, Вага

ВОДОЛИЈА

Најмногу си одговара со:  Близнаци, Водолија, Вага. Може добро да е согласува со:  Овен, Стрелец, Лав. Шансите за добра врска се 50-50 со: Шкорпија, Рак, Риби. Лоша комбинација со:  Бик, Девица, Јарец

РИБА

Најмногу си одговара со:  Шкорпија, Рак, Риби. Може добро да е согласува со:  Бик, Девица, Јарец. Шансите за добра врска се 50-50 со: Близнаци, Водолија, Вага. Лоша комбинација со:  Овен, Стрелец, Лав

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.