Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Кои работи им носат среќе на хороскопските знаци? Кое цвеќе, која боја, кој ден, број…

ОВЕН

Цвеќе: полско цвеќе

Боја: сите нијанси на црвена

Скапоцен камен: аметист и дијамант

Метал: железо во облик на амајлија

Број: еден

Ден: вторник, први и десетти во месецот

Мирис: лаванда

БИК

Цвеќе: бела ружа, јоргован

Боја: силни тонови на зелена

Скапоцен камен: смарагд

Метал: бакар во облик на нараквица

Број: шест

Ден: петок, шести и дванаесетти во месецот

Мирис: есенција од ружа

БЛИЗНАЦИ

Цвеќе: бозел

Боја: жолта, боја на сенф

Скапоцен камен: топаз

Метал: жива

Број: пет и сите броеви деливи со пет

Ден: среда, петти, четиринаесетти и дваесет и трети во месецот

Мирис: ванила

РАК

Цвеќе: орхидеја

Боја: сина и сите светликави бои

Скапоцен камен: бисер

Метал: сребро-како накит и украсни предмети во домот

Број: седум и сите броеви деливи со седум

Ден: понеделник, седми, четиринаесетти и дваесет и седми во месецот

Мирис: есенција од орхидеја, сандаловина и мента

ЛАВ

Цвеќе: циклама, гераниум и сончоглед

Боја: златно-жолта и портокалова

Скапоцен камен: рубин

Метал: злато

Број: десет и сите броеви деливи со десет

Ден: недела, десетти во месецот

Мирис: амбер

ДЕВИЦА

Цвеќе: јаболков цвет

Боја: сите нијанси на сива и сина

Скапоцен камен: корал во форма на привезок

Метал: сребро во облик на наракавица

Број: шест и сите броеви деливи со шест

Ден: среда, петти, четиринаесетти и дваесет и трети во месецот

Мирис: зумбул

ВАГА

Цвеќе: каранфил во потемни бои

Боја: небесно сина, зелена и розева

Скапоцен камен: смарагд и аквамарин

Метал: бакар

Број: шест

Ден: петок, шести во месецот

Мирис: есенција на каранфил

СКОРПИЈА

Цвеќе: ружа

Боја: виолетова и темно розова

Скапоцен камен: топаз, аквамарин

Метал: железо и сребро

Број: девет и сите броеви деливи со седум

Ден: вторник, деветти, осумнаесетти и дваесет и седми во месецот

Мирис: есенција на ружи

СТРЕЛЕЦ

Цвеќе: камилица

Боја: светло сина и тиркизна

Скапоцен камен: тиркиз, смарагд и топаз

Метал: необработен калај

Број: три и сите броеви деливи со три

Ден: четврток, трети, дванаесетти и триести во месецот

Мирис: есенција на љубичица

ЈАРЕЦ

Цвеќе: нарцис, хризантема, зумбул

Боја: црна, сива и темни нијанси на виолетова

Скапоцен камен: оникс

Метал: олово

Број: осум и сите броеви деливи со осум

Ден: сабота, осми, седумнаесетти и дваесет и шести во месецот

Мирис: есенција на нарцис

ВОДОЛИЈА

Цвеќе: маргарита

Боја: сите нијанси на сина

Скапоцен камен: сафир, опал

Метал: никел и челик

Број:седум и сите броеви деливи со седум

Ден: сабота, седми, четиринаесетти, дваесет и први и дваесет и осми во месецот

Мирис: јоргован

РИБИ

Цвеќе: јасмин и глог

Боја: тиркиз, виолетова и сите пастелни бои

Скапоцен камен: аквамарин, корал, аметист

Метал: сребро

Број: три и сите броеви деливи со три

Ден: четврток, трети, дванаесетти и триести во месецот

Мирис: есенција на јасмин

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново