Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Овен

 

Овните се родени авантуристи и воопшто не ги интересира фактот што можеби едвај ја познаваат својата симпатија. Тие без двоумење ќе го направат првиот чекор. Иако се незаситни кога станува збор за љубовта, сепак истовремено се и грижливи љубовници.

Бик

Биковите се силни и мечтаат за вистинска љубов. Но, кога конечно ќе се заљубат, тие стануваат себични и најчесто не го делат своите внимание и љубов со оние кои не ги ценат и почитуваат. Во нивните очи, љубовта која ја поседуваат мора да биде „заработена“.

Близнаци

Близнаците се прилагодливи и пријателски настроени, но секогаш се водат според разумот, а не според чувствата и срцето. Без разлика колку се заљубени, тие никогаш нема 100% да се препуштат и постојано ќе одржуваат рамнотежа со цел да зачуваат малку мистичност во врската.

Рак

Раковите се максимално приврзани кога станува збор за нивното семејство и пријателите, но кога ќе се заљубат, тоа е за цел живот. Со оглед на тоа што се многу чувствителни, тие во љубовта наоѓаат утеха и лек за сè.

Лав

Можеби на прв поглед не делува така, но кога Лавовите се заљубуваат стануваат многу опседнати со својата сакана личност. Дури и во моментите кога тој/таа не е покрај нив, тие ќе размислуваат за нивната врска и ќе прават планови за иднината.

Девица

Девиците се познати по нивната самокритичност и премногу време трошат на размислување и барање грешки. Дури и кога чувствуваат пеперутки во стомакот, тие попрво би упатиле саркастичен коментар, отколку да го признаат тоа.

Вага

Вагите се создадени за уметност, убавина и хармонија. Тие сакаат да бидат среќни и добро да се забавуваат. Својата љубов и наклонетост ја покажуваат преку малите знаци на внимание со кои секојдневно одново го освојуваат својот партнер.

Скорпија

Страсните Скорпиите љубат безусловно и посесивно. Нивната љубов е голема, но и напорна доколку се во врска со личност која е спротивна на нив и не ја разбира нивната наклонетост. Тие можат да бидат навистина тешки за разбирање кога станува збор за љубовта.

Стрелец

Стрелците се забавни и вечни авантуристи, но дури и покрај својата природата, тие сепак ќе бидат верни. Тоа не значи дека нема повремено безопасно да флертуваат, но со сигурност нема да ја преминуваат границата. Кога се заљубени, можете тоа да им го видите и на лицето.

Јарец

Јарците се одговорни и озбилни, па на истиот начин ја сфаќаат и љубовта. Кога се заљубени, тие ќе се потрудат сите аспекти од нивната врска совршено да функционираат. Иако делуваат ладно, во суштина не се такви и врската никогаш не ја земаат здраво за готово.

Водолија

Водолиите се заљубуваат во оној момент кога најмалку го очекуваат тоа. Кога се заљубени, сè им изгледа убаво и совршено, бидејќи за нив љубовта е главната движечка сила во светот. Ако ги прашате нив, едноставно не постои нешто подобро за доживување.

Риби

Емотивните и чувствителни Риби секогаш размислуваат за другите. Токму затоа и во врската се посветени и никогаш не би ја предале личноста со која се. Нивната чувствителна природа понекогаш може да ги спречи да ги остварат личните цели.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.