Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Дознајте дали вашиот сакан е совршен избор за сериозна врска…

Овен

Верност: Ако во неговата глава тоа не е тоа, истиот момент ќе те изневери. Не го интересирате многу што не е ок.

Но, ако вистински се вљуби, тогаш ќе ве сака со целото свое срце.

Љубомора и комплицираност : 75%

Бик

Верност: Ја сакаат сигурноста и среќата која им носи цврстата и стабилната врска. Особено ако партнерката финансиски добро стои. Иако не се склони на тоа јавно да ја измамат својата партнерка, тие често фантазираат за некоја друга.

Физичкото искушение не им е проблем па ако тоа што потајно посакуваат други не ви е проблем, нема за што да се грижите.

Љубомора и комплицираност: 65%

Близнаци

Верност: Иако сакаат да бидат верни и лојални тоа не им оди од рака. Ќе ве сакаат одреден временски период, а потоа сето тоа ќе исчезне.

По неколку месеци ќе ве изневерат.

Мажот Близнаци ако не е во сериозна врска обожава да флертува.

Кога тој ќе се вљуби се труди вистински да ја задоволи својата партнерка. Сепак овој знак е добар за авантура и секс.

Љубомора: 25% бидејќи не му е многу грижа за вас, а комплицираност 89%

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново