Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Исклучително се флексибилни па затоа лесно се прилагодуваат во нова средина. Се верува дека припадниците на овој знак многу течно говорат повеќе јазици и дека сите се одлични преведувачи.

Близнаците лесно поминуваат на психолошките тестови за хумор, а резултатите се на завидно ниво. За нив може да се каже дека се фабрика за вицови и секогаш ќе најдат начин да ве насмеат. Начинот на кој тие ги кажуваат вицовите и прераскажуваат комичните ситуации ги тера слушателите на смеење до солзи.

Често се случува Близнаците да се поврзат повеќе за своето хоби отколку за работата. Ако увидат дека од хобито можат да извлечат поголема корист без размислување ќе дадат отказ.

Може да се каже дека за Близнаците времето не постои.

Стареење? Што е тоа? Без разлика колку години имаат тие ќе го задржат својот млад изглед и млад дух.

Статистичките податоци покажуваат дека во домовите за стари лица најмногу се венчаваат прпадниците токму на овој хороскопски знак. Што е доказ дека од љубов на нив никогаш не им е доста.

На Близанците загатките и квизовите им се омилен облик на забава. Никогаш не се воздржуваат од нив.

Она од што Близанците многу се плашат се оган, затворени простории и височина.

 

 

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново