Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Овен
Помеѓу главните активности ќе треба на време да се преземат за решавање и некои практични прашања. Погледне те ги подетално документите поврзани со банкарските сметки. Не е исклучено да најдете грешка, која е пожелно навремено да ја коригирате.

Бик

Контроверзни мисли од најразлична природа ви ја исполнуваат свеста. Имате желба да ги споделите, но еподобро е да не го правите. Ќе ви биде многу тешко разбирливо и конкретно да се изразите, такашто и може да се судрите со рамнодушност, што ќе ви го расипе расположението.

Близнаци
Не се обидувајте да ги покажете своите способности. Колку скромно и незабележливо дејствувате, толку подобри ќе се резултати ќе постигнете. Некои задачи ќе бидат многу итни, па бидете флексибилни. Не се исклучени тешкоти и за време на патување и при решавање на финансиските прашања.

Рак
Занимавајте се претежно со тековната работа, не е време да креирате долгорочни стратегии. Размислетеза деталите базираше на досегашното искуство. Поврзувајте ги одделните елементи логично бидејќи постојат предуслови за грешка.

Лав
Дискусирајте за сите битни прашања со блиски. Воздржете се од трошоци кои не се одобрени од семејството. На работното место ситуацијата ќе е мирна, но ако работата ви е поврзана со луѓе бидете претпазливи, постои предуслов за вирусна инфекција.

Девица
Не се исклучени тешкотии во денешната комуникација. Може да ви се стори дека разговарате на различни јазици сотие во околната. Избегнувајте решавање на прашања поврзани со осигурување, транспортни билети, поправки и сл. Многу е веројатно да не го добиете она што го очекувате.

Вага
Не мачете се со долгорочни инвестиции, обликување на кредити, аванси на услуги. Наместо тоа ориентирајте се вниманието кон пронаоѓање информации за професионални прашања и запознавање со нормативната база и регулирани прашањата што ве интересираат.

Шкорпија
Не е исклучено да добиете интригантен предлог за нова работа или заеднички бизнис. Наведете ги своите финансиски рамки и да се обиде те се да ги усогласите сo условите. Ако соговорниците не ви ги прифатат аргументите, значи дека е подобро да си почекате.

Стрелец
Некои случки од денешниот ден ќе ви покажат дека тврдењето “ситните камчиња ќе ја превртата колата” е сосема оправдано. Навидум незначителни пропусти во работата ќе станат повод за расправија или ќе ве вратат на старите задачи. Дејствувајте без непотребни емоции, ако сакате брзо да се справите со проблемите.

Јарец
Сè ќе се случува побавно отколку што претставувате, но тоа не треба да ви го расипува расположението. Прифатете го од позитивната страна, така ќе имате можност запроверки и ќе бидете многу посигурни во крајниот резултат.

Водолија
За многу прашања ќе требаат дискусии и прецизирање, па речиси целиот ден ќе ви биде посветен на разговори. Во дел од нив може да се заборави на добриот тон и да се претворат во жестоки расправии. Оддалечете се навремено, за да не ве оптоварат со туѓи грешки.

Риби
Денеска ќе се занимавате со различни прашања од битен карактер. Дури на работното место може да се стават на дискусија детали поврзани со поправки, мебел, реновирање на техниката и сл. Воздржете се од конечни одлуки, ако не сте имале време тоа претходоно да го направите .

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2018 година .

 

rontis

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Mагационер

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство
  • Познавање на англиски јазик, Возачка дозвола „В“ - категорија

  и поседување на сертификат за управување со виљушкар ќе се смета за предност

  • Вработувањето е на определено време, со можност за трансформација на неопределено време.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса:                              ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Магационер, најдоцна до 30/11/2018 година.

 

rontis

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2018 година.