Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Петокот ќе е динамичен и доста напорен ден. Сепак, повод за радост ќе имаат Вагата и Водолијата.

Вага
Еден од најуспешните денови. Ќе успеете да ги реализирате дури и храбрите замисли. Попривлечни сте и ќе извојувате отвореност на луѓето од кои зависи напредокот на проектите. Потрудете се да не го губите чувство за мерка во претензиите.

Водолија
Релативно мирен ден, ако не се обидувате да учествувате во екстремни искуства и не гоните силни чувства. Избегнувајте ги местата каде има купишта на многу луѓе, може да се случи непријатен инцидент, кој ќе ве огорчи, макар и да не ви влијае директно. Не е исклучено да добиете интересен подарок.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново