Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Четвртокот ќе биде динамичен ден, со многу предизвици, провокации. Еве за што да внимаваат Биковите и Водолиите.

Бик

Бидете далекувиди и дејствувајте флексибилно. Не е пожелно да се загризува со нови проекти, може да се појават непредвидени тешкотии. Подгответе си резервен план за сложените задачи и бидете подготвени да го промените правецот ако треба.

Водолија

Намалете го темпото, следете ги првичните намери и не ја менувајте тактиката. Регулирајте ги важните прашања во неформална атмосфера. Воздржете се од остри критики спрема странските празнини. Многу е веројатно да ги ресетирате одамна прекинатите односи.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново