Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Петоков ќе биде ден во кој ќе треба да се обрне повеќе внимание на комуникацијата, деловните средби и проценката за луѓето.

Еве за што да внимаваат Овните и Раковите.

Овен

Склони сте да ризикувате. Сепак не претерувајте со заложбите, за да не зажалите. Контактите ќе се интензивни и од таа причина односите ќе бидат малку напнати. Размислете ја реториката, особено кон личностите кои не се рамнодушни.

Рак

Рутинската работа нема да ви отежни, туку слободното време, со што пожелно е да го користите за пополнување на исчезнатите знаења и вештини. Успешно ќе се справите со активности поврзани со државните институции. Избегнувајте разговори поврзани со разјаснување на личните односи.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.