Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Првите денови од октомври почнуваат со добри љубовни можности за поголемиот дел од зодијакот.
Благодарение на Марс и Венера, ќе бидеме повеќе сензуални, лесно ќе го привлечеме вниманието кон себе. Она што ве чека според зодијакот може да го читате во нашиот љубовен хороскоп.

Овен

Во првата недела од октомври ќе има силни вибрации околу оние родени под знакот на Овен. Полната месечина во вашиот знак во четвртокот ќе ви помогне да направите еден или друг потег кога станува збор за насоката на вашата приватност.
Ќе сакате да разјасните некои работи со твојот партнер. Со леснотија можете да ги отфрлите вашите мисли и чувства, бидејќи ќе се фокусирате на себе и на вашите потреби. Се чувствувате силни и стабилни.

Бик

Кога станува збор за романса , дефинитивно сте освоиле џекпот. Венера и Марс, кои се космички љубовници, ќе поминат низ вашиот петти дом на задоволство. Ќе се чувствувате секси, похотливо, и ако неодамна сте започнале нова врска, најверојатно ќе преминете на следното физичко ниво.

Близнаци

Најдоброто нешто што можете да го направите за својот љубовен живот е да ја задржите вашата сакана личност на само. Токму така, скријте се од светот, уживајте во моменти само за двајца од вас, каде што можете да уживате во задоволствата. Планирајте повеќе романтични моменти и уживајте во нив. Ова ќе донесе повеќе возбуда за вашата врска.

Рак

Кактуси ќе поминат низ срцето. Со вашата сакана ќе имате можност да разговарате и да ја зајакнете вашата врска. Додавањето на длабочина и интимност ќе биде полесно. Исто така, ќе ги разјасните старите несогласувања што ве оставија повредени еден од друг.

Лав

Ќе уживате во пофалбите на вашиот партнер, а Лавовите дефинитивно треба почесто да слушаат колку се неверојатни. Тој или таа ќе ве поддржат во вашите планови поврзани со работата и ќе имате време за романса. Лавовите, оваа недела ќе имаат многу моменти во кои ќе се чувствуваат среќни и сакани.

Девица

Девицата дефинитивно го започнува новиот месец со поголема атрактивност. Венера и Марс ќе бидат во знакот на Богородица, правејќи ги претставниците на зодијакот неодоливи. Како што двајцата космички љубовници ќе го “прегрнат” Плутон, кој сега е во сферата на задоволство, во љубовниот живот на Ѓаволот ќе биде навистина жешко.

Вага

Во четврток, полната месечина ќе донесе многу емоции за вас и за вашиот партнер. Комуникацијата меѓу вас ќе биде сензуална. Сакате да се движите напред со рационално решение за вашата врска, но тој или таа не мисли на ист начин. Вашиот партнер сака да го направи она што мисли дека е во право. Можете ли да најдете компромис со ова? Ако не, може да има конфликт меѓу вас.

Скорпија

Најдобар начин да го добиете она што го сакате од љубовта оваа недела е да го кажете. Ако сте неврзани, споделете со вашите најблиски и пријатели без разлика дали сте спремни за нова љубов. Можно е некои од нив да ве запознаат со нова и интересна личност. Промените на Скорпионите допрва треба да дојдат. Ако сте врзани, љубовната недела за вас ќе биде релативно опуштена.

Стрелец

Ако неодамна сте почнале да запознавате некого, може да сфатите дека сте се заљубиле. Борбата е излишна, бидејќи љубовните искри ќе бидат толку силни што ќе им се предадете. Дури и ако некој пријател ве предупреди да бидете внимателни, нема да можете да земете совети од никого. Срцето ќе ве води, а не умот.

Јарец

Поврзани претставници на Зодијакот ќе сакаат да ги прошират хоризонтите на нивната врска. Патување кое го храни умот, телото и душата на обожавателите може да послужи како афродизијак. Ќе продолжите да велите “Да” на секоја можност што ви ја нуди животот. Невенчаните Јарци се на аларм, бидејќи новото лице може да влезе во нивниот живот. Тој или таа може да има различно потекло.

Водолија

Водолија, со вашата сакана личност, ќе имате можност да ги откриете не само телата туку и вашите души на начин што не сте го направиле досега. Ако имате тешко време, можете да постигнете повеќе хармонија во односите.
Некои од вас ќе добијат позитивни финансиски вести. Генерално, неделата ќе биде хармонична за вас.

Риба

Вие сте во завидна позиција кога станува збор за вашиот љубовен живот. Венера и Марс ќе имаат позитивно влијание врз вашиот партнерски сектор. Тие ќе се поврзат совршено со Плутон, планетата на длабочина и трансформација. Романтични, секси вибрации … Ќе се чувствувате поддржани од вашата сакана. Верата и љубовта, тоа ќе го почувствувате во раните денови на октомври.

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.