Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Најсреќните денови за љубов ќе бидат на почетокот на неделата, благодарение на Венера, која е во добра позиција со Јупитер и Нептун. Ова ќе ни помогне да ја продлабочиме нашата врска.
Ќе има промени во комуникацијата, а некои хороскопски знаци ќе имаат нови љубовни можности. Што ве очекува според зодијакот, погледнете го нашиот љубовен хороскоп.

Овен

Постојат одредени идеали за кои сите се стремиме кога станува збор за љубов и врска. Но, она што го сакаме со нашиот партнер честопати не ги исполнува нашите нереални очекувања.
Оваа недела, Овенот може да добие токму таква лекција во однос на љубовта. Ако се обидувате да го промените вашиот сопружник според вашиот модел, тоа може да ги уништи добрите изгледи што ги очекувате. Погледнете ја вашата врска од друг агол и бидете благодарни за она што го имате.

Бик

Партнерот ќе ви помогне да го погледнете животот во сосема ново светло и ова ќе ве натера да се чувствувате уште повеќе обвиени во љубов. И двајцата ќе бидете во синхронизација и ќе бидете во можност да си поставите приоритет.

Близнаци

Добрата комуникација со партнерот е сè што сакате да обезбедите во последно време и оваа недела хармонијата ќе продолжи. Ќе се поддржувате меѓусебно, но исто така ќе пронајдете нови начини за постигнување на вашите цели. Периодот е соодветен за дискутирање на важни прашања, бидејќи комуникацијата ќе оди непречено.

Рак

Ако неодамна сте започнале нови односи, може да се чувствуватe како да има нешто многу различно во оваа романса. Споделените емоции со него или неа можеби изгледаат неочекувано.
Обично луѓето одвојуваат време да се запознаат едни со други и полека да се откриваат кога се чувствуваат поудобно. Но, со овој човек, ќе откриете дека брзо и лесно ќе се прикачите на најинтимните места на личноста. Зарем ова не е љубов?

Лав

Љубовта ги следи, исто така, ги чека претставниците на лавот. Може да почувствувате привлечност помеѓу вас и една интересна личност во вашата околина. Вашата комуникација ќе биде интересна, разговорите се долги. Ќе сакате да го истражувате човекот спроти себе, бидејќи за вас е важно тој да може да ви ги цени интелектот и личноста, да бидете специјални за него, но и тој да биде посебен за вас.

Девица

Неделата за посветените Девици ќе биде напната. Можеби имало ситуација што не сте ја дозволиле со вашиот партнер и не сте заминале на време. Настаните оваа недела може да направат да се чувствувате збунети. Секое разочарување со кое одбивате да се соочите, на крајот ќе доведе до нарушување на хармонијата. Зарем не е време да се разговара за проблемите и да се решат?

Вага

Ако се наоѓате во врска, неделава може да заврши со спор. Недоразбирањата може да бидат предизвикани од финансиски проблеми или не можете да постигнете консензус за други прашања поврзани со вашата врска.Запомнете, колку повеќе се борите еден спроти друг, толку потешко ќе го решите спорот.

Скорпија

Неделата е соодветна за дискусија за важни прашања. Дури и најнепријатниот предмет на разговор ќе биде полесен за дискусија, бидејќи нема да мора да ги контролирате вашите чувства. Еден добар разговор може дури и да ја зајакне вашата врска.
Ако не сте врзани, може да се чувствувате малку збунети околу љубовта. Ова е добро затоа што не мора да разберете сè одеднаш. Понекогаш само може да постигнете јасност.

Стрелец

Непознатите стрелци ќе имаат нови можности за интересно состанување за да започнете нова врска. Некои од вас дури и ќе се чувствуваат инспирирани да бараат љубов во дејтинг сајтови.
Интересна личност може да го привлече вашето внимание. Погледнете околу себе, љубовта може да биде насекаде.

Јарец

Вашиот пријател може да игра улога во позитивната трансформација на вашиот љубовен живот. Тој или таа најверојатно ќе ја играат улогата на посредник помеѓу вас и вашиот колега, помагајќи да се најдете во некоја непријатна ситуација.
Овој пријател ќе ви биде советник. Ако сте неврзани, но има некој во вашата околина и чувствувате искри меѓу вас, може да најдете дека сте надвор од пријателската зона. И двајцата знаете дека сакате многу, многу повеќе.

Водолија

Непознати претставници на Зодијакот Водолија се добри во промовирањето на нивниот општествен живот. Интересни состаноци, семинари, коктели … Не пропуштајте ги социјалните настани. Некаде таму може да се сретнете со некоја интересна личност. Исто така е можно вашиот пријател да ја игра улогата на Купидон. Енергијата околу вас е позитивна.

Риба

Вие сте навикнати да живеете со розова очила, но оваа недела ќе треба да ги тргнеете. Можно е да бидете привлечени кон некој кој е сосема несоодветен за вас, и можете да ги видите неговите недостатоци како нешто што ќе се поправи. Немојте да бидете измамени. Единствениот начин да се чувствувате сакани е да работите на себе.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2018 година .

 

rontis

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Mагационер

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство
  • Познавање на англиски јазик, Возачка дозвола „В“ - категорија

  и поседување на сертификат за управување со виљушкар ќе се смета за предност

  • Вработувањето е на определено време, со можност за трансформација на неопределено време.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса:                              ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Магационер, најдоцна до 30/11/2018 година.

 

rontis

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2018 година.