Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Денеска нема да биде еден од најлесните денови. Иако Рибата ќе ужива во успехот, не може да се каже истото за Лавовите и Стрелците.

Лав
Ќе ви биде малку тешко да го поставите приоритетот и да го фокусирате своето внимание на нешто посебно. Премногу прашања го чекаат вашиот одговор и некако ве ставаат во “ќорсокак”. Ќе бидете многу поефикасни ако развиете заедничка стратегија за целата работа отколку да гледате од едно на друго поединечно.

Стрелец
Студиите на случај со кои треба да се занимавате денес ќе содржат многу непознати. Ќе биде тешко да се донесе вистински заклучок или вистинска одлука. Првично може да експериментирате со некои опции за да изградите постабилен концепт.

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.