Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во втората недела од декември, Меркур продолжува да се наоѓа во ретроградна позиција. Околу него е Венера, а во саботата Сонцето ќе има прекрасен став за Уран. На стара љубов ќе се потсетиме, ќе ги решиме љубовните проблеми, но можеме да привлечеме и нова љубов во нашите животи.

Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Поврзаните претставници на Зодијакот ќе имаат можност да разговараат за прашања кои ги засегаат. Ќе бидете во можност повторно да се откриете, со вашиот партнер. Може да сфатите дека вашиот партнер ги дели вашите животни вредности и тоа ќе ве инспирира да преземете нешто заедно, можеби спорт, се разбира, семинар, патување.

Бик
Ако сте во контакт, ќе биде добра недела за вас и вашата сакана личност за да разговарате за важни финансиски прашања. Можеби ќе треба да одлучите за заедничка инвестиција. Разумот ќе ги следи нивните интимни животи и ќе сфатите какви промени треба да направите за да продолжите понатаму.

Близнаци
Љубовниот живот на Близнаците ќе биде повеќе од хармоничен. Да, Меркур е сè уште ретрограден во вашиот партнерски сектор. Дури и ако има недоразбирања со партнерот, Венера ќе помогне да се воспостави хармонија.
Ќе бидете мотивирани да постигнете разбирање за сите постојни несогласувања што можеби ги имате. Ако сте неврзани, не останувајте дома, никогаш не знаете о кој ќе се сретнете! Бидете социјални!

Рак
Љубовта на врзаните ракови ќе продолжи да се продлабочува. Со вашиот партнер, ќе се фокусирате на работи што сте ги игнорирале во минатото. Овој пат разликата е дека ќе почнете да се поддржувате едни со други повеќе. Неповрзаните претставници на зодијакот можат да дојдат во флертувачка ситуација со колега од која може да се роди романтична средба и уште повеќе.

Лав
Меркур, планетата на комуникација сега е ретроградна во вашиот љубовен сектор. Размислете дали да се одлучите за некоја старомодна авантура. Венера ќе ги доживее твоите емоции и ќе ве придвижи кон ризици, можни пресврти, па не брзајте.

Девица
Оваа недела, хармонијата и удобноста на домот ќе бидат обновени. Најблискиот ќе делува како миротворник и ќе иницира помирување. Ако сте неврзани, близок пријател може да побара од вас да запознаете некого што претходно вам не ви било интерес. Можно е сега вашите емоции да се различни.

Вага
Разговорот со вашата сакана ќе излезе од познатите граници, но ќе биде многу инспиративен. Не обидувајте се да ги надминете настаните. Фокусирајте се на вашата енергија оваа недела, која ќе ви овозможи да ги споделите повеќе вашите мисли и чувства. Бидете креативни во изненадување едни кон други.

Скорпија
Ако вие и вашиот партнер не сте биле на истиот бран во последно време, ќе биде добра недела за да поминете повеќе време за разговор. Можно е да разговарате за вашата финансиска ситуација и да ги оптимизирате трошоците. Само ако зборувате отворено едни кон други, ќе бидете во можност да постигнете консензус, а компромисите мора да бидат на двете страни.

Стрелец
Иако може да се чувствувате како да не сте заљубени во начинот на кој сакате, дефинитивно ќе се справите со ситуацијата.
Меркур сè уште е ретрограден во знакот, но ќе се поврзете на позитивен начин со Венера, планетата на љубовта и хармонијата, која веќе е во знакот. Тоа е огромна помош, ако сакате да испеглате некои несовршености во комуникацијата со љубениот.
Ако сте неврзани, може да биде одлична недела за да најдете нов партнер. Сонцето во вашиот знак ќе биде во прекрасен агол со Уран, планетата на изненадувања сега во вашиот романтичен сектор. Случајна средба може да промени сè.

Јарец
Ако сè уште не сте се консултирале со животен тренер , семеен терапевт, можеби ќе сакате да размислите за идејата. Во случај да има некоја љубовна болка во вашето минато, добро е да ја елиминирате од вашиот живот. Значи, ако сте неврзани, ќе се откажете од нова љубов.
За врзаните Јарци, слична специјализирана сесија може да ви помогне да се одредат односите на ново ниво. Во принцип, оние што се во контакт ги очекуваат добри вести и повод по повод за прослава.

Водолија
Неделата е соодветна за преиспитување на романтичната врска што ја имате со еден пријател. Дали пријателството се претвора во нешто повеќе? Кој е повеќе заљубен и ќе има односи само на сексуално ниво без обврски? За среќа, се чини дека и двајцата можете да го добиете она што го сакате.
Вие само треба да бидете подготвени да ги споделите овие односи да се развијат онака како што ви треба. Престанете да се обидувате да дефинирате што се случува, само за да го отфрлите.

Риба
Рибите ќе бидат повозбудени од работа, промени во услугите и важни одлуки. Овде, врзаните претставници на зодијакот ќе имаат потреба од совет од најблиските. Ако сте неврзани, поранешен партнер, некој кој е поврзан со вашата минато дело ќе го покаже својот романтичен интерес за вас.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.