Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во неделата на вљубените, планетите ни подготвија изненадувања. Некои од претставниците на Зодијакот ќе уживаат повеќе во љубовни страсти, додека други ќе доживеат комплетна конфузија. Што ве очекува погледнете го нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Одлична вест за неврзани претставници на Овен. Затемнувањето на Сонцето ќе го осветли твојот дом на социјални односи. Ова ќе донесе нова енергија во вашиот живот и романтиката може да дојде кај вас на многу различни начини.
Постои голема веројатност за нови познаници, и не е невозможно твојот пријател да стане ваш нов љубовник. Биди отворени за љубов!

Бик
Малку збунувачки ќе биде неделата за претставниците на Бикот, а Марс ќе придонесе за ова – планетата на сексуалната желба и Нептун. Збунетоста ќе биде за вашата сексуална енергија. Можеби ќе ги споделите фантазиите со вашата сакана, а можеби и ќе се занесете, но некако ќе не почувствувате задоволство. Капка чаша вино и секс за задоволство.

Близнаци
Во љубовниот живот на Близнаците, романсата дефинитивно ќе недостасува. Всушност, ако сте во врска, исто така може да бидете малку разочарани. Тој или таа може да донесе тензии кои ќе бидат предизвикани од настани поврзани со вашата работа.
Можеби вашиот партнер не сака да бидете поуспешни или не верув дека можете да ги постигнеш своите цели. Ова ќе ве натера да се прашувате дали сте компатибилни кога немате поддршка.

Рак
Ако сте запознале нова и интересна личност, тоа може да бидете малку разочарувачки за вас. Можеби оваа личност е силна со зборови, но во своите постапки не ја зацврстува својата позиција. Вашето разочарување може да произлезе и од фактот дека веројатно сте имале премногу чувство за таа врска. Што и да е, остави го ова лице во минатото и оди напред.

Лав
Љубовниот живот на лавот ќе биде повеќе од интересен. Ако неодамна сте почнале нова врска, ќе се чувствувате подобро од тоа. Оние кои се во подолга романтична врска можат да го променат својот социјален статус како “ангажиран”.
Не толку добро ќе биде за неврзаните претставници на зодијакот. Можеби сте изгубиле вера во исполнувањето на вашиот колега. Наместо да жалиш себе си, оди на повеќе социјални настани, забава.

Девица
Вашиот љубовен живот ќе биде целосно збунувачки. Исто така, постои напнатост на домашен фронт, и иако тоа може да нема никаква врска со вашиот партнер, на некој начин ќе се почувствува меѓу вас. Добрата вест е за невенчаните Девици и за оние кои неодамна започналеврска. Може да се сретнете со нова љубов и вашите односи да одат на следното ниво.

Вага
Љубовта е во воздух! Ѕвездите ќе го осветлат вашиот романтичен сектор. Некој кој дефинитивно не се вклопува во дефиницијата за “мојот тип” може да влезе во вашиот живот. Сè ќе започне со пријателска врска, разговори, а разликите брзо ќе бидат отстранети.
Ќе најдете многу атрактивни работи во ова лице. За врзаните родени во знагот Вага, може да има некоја конфузија во врската, но тоа нема да биде фатално.

Шкорпија
Скорпиите ќе мора да обрнат внимание на своите финансии. Љубовта ќе биде толку волшебна што во нивната желба да се купи скап подарок или изненадување за Денот на вљубените може да се потроши повеќе отколку што заработуваат.

Стрелец
Стрелите ќе бидат фокусирани на прашања поврзани со домот. Можеби сакате да направите некои промени, но излегува дека вашите идеи не се совпаѓаат со оние на колегата. Дозволете овие планови да созреат малку со текот на времето и насочете ја вашата енергија во … спалната соба.

Јарец
Благодарение на целосните разговори со вашиот колега, оваа недела ќе се чувствувате среќни во љубовта. Ќе се чувствувате сигурно, поддржани од вашата сакана личност. Всушност во животот на Јарец во оваа фаза постои стабилност во сите аспекти, но главно во љубов

Водолија
Оваа недела вие дефинитивно сте ѕвезда на космичкото шоу, благодарение на затемнувањето на сонцето што паѓа во Водолија и тоа во четвртокт. Ова затемнување ќе влијае на вашиот личен развој и вашиот љубовен живот. Ќе се чувствувате слободни да ги споделите вашите идеи. Партнерот ќе ве поддржи, а искрите меѓу вас ќе бидат многу повеќе.

Риба
Рибата ќе мора да гледа пореално на нештата и ќе мора да го одложи сонот. Оваа недела за нив и во професионален и во љубов план ќе биде збунувачка. Избегнувајте фантазии, гледајте вистински работи и не земајте сè премногу лично.

 

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново