Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Благодарение на Венера, неделата ќе биде многу романтична. Заедно со неа, Нептун, исто така, ќе му помогне на љубовниот живот на некои хороскопски знаци да стане како бајка. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Ако сте неврзани и чувствувате силни чувства за некој што го знаете, а не можете да го имате, оваа недела може да потонете во негативни емоции. Ако тој или таа не ги прима вашите љубовни вибрации, одвојте време да излезете од оваа позиција.
Откријте ја оваа врска каква што е за да престанете да сонувате за невозможното. Поправете ги своите романтични идеали, по некое време ќе видите дека не е залудно.

Бик
Љубовни чуда ги чекаат претставниците на Бик. Врските ќе бидат како маѓепсани од страна на нивниот партнер, кој ќе ги направи да се чувствуваат како во бајка. Неврзаните бикови имаат шанса за нова љубов. Кога станува збор за љубов, бидете внимателни за она што го посакувате, бидејќи можете да го добиете.

Близнаци
Вашиот љубовен живот може да биде во директен конфликт со целите во вашиот живот. Предлог за работа од соништата, можност да се развиете, може да не биде толку добро прифатен од страна на вашиот партнер. Пробајте да ги совладате емоциите и да се обидете да зборувате мирно. На еден или друг начин, ќе почувствувате дека вашата сакана личност не е зад вас во тоа време.

Рак
За прв пат по долго време, претставниците на знакот за рак ќе чувствуваат хармонија во односот со партнерот. Целосна хармонија!
Вашите интереси, активности во кои сте заедно ќе ви помогнат да го почувствувате и повторното враќање на едно подлабоко духовно ниво. Време во кое отворено можете да ја делите вашата посветеност еден на друг, љубовта. Уживајте во тоа.

Лав
Врзните Лавови ќе имаат силна желба за интимни моменти со љубовниците. Тие ќе сакаат нивниот/ата сакан/а да им го даде она што им треба во сексот. Нема да се срамат да ги споделат своите желби. Непријавените претставници на зодијакот можат да имаат интересни викенд искуства.

Девица
Драги Деви, вие сте во прекрасна романтична недела! Венера има влијание врз вашиот партнерски сектор со љубовни вибрации и ќе продолжи да го прави тоа до 6-ти март. Заедно со Нептун, тие ќе ви помогнат да откриете со сопружникот дека сите разлики ќе блеат во лицето на љубовта што ја доживувате.

Вага
Љубовна конфузија ги чека претставниците на Вага. Романтични вибрации ве чекаат на работа. Пеперутките во стомакот не можат да помогнат, мора да се почувствуваат. Ќе фантазирате за себе и за личноста која ги предизвикува овие емоции, но ќе се чувствувате збунети. Како да се дејствува? Оваа недела не несете одлука.

Скорпија
Кога станува збор за романса, Скорпионите се дефинитивно среќни. Венера продолжува да ви помага во љубовта и така ќе биде до 6 март. Ако сте во контакт, отворете го своето срце за љубов уште повеќе. Невенчаните Скорпиони имаат шанса за нова голема љубов. Прекрасни соништа? Да, сè што треба да направите е да верувате.

Стрелец
Колку повеќе се обидувате да го задржите вашиот партнер блиску до вас, толку повеќе ќе бидете разочарани. Може да се чувствувате како тој или таа да не комуницира со вас онака како што сакате и ви треба. Обидете се да ја разберете причината и да му покажете на својот сакан колку ви значи.

Јарец
Ако очекувате некој близок да ги погоди вашите мисли и желби – не сте во право! Наместо тоа, размислете и споделете што ќе направи вашата душа да пее. Споделувањето ќе ја зајакне вашата врска. Некои приказни може да се остварат, но никој нема супер-сили, не заборавајте.

Водолија
Љубовната недела за Водолијата ќе биде малку збунувачка. Добро е да споделувате помалку со пријателите за вашиот личен живот. Поставете граници за тоа кој до кој степен може да го советувате и не дозволувајте некој да се меша во вашите љубовни работи.
Бидете внимателни, смирете се и правете го тоа без непотребни драми.

Риба
Тоа е како да држите магично стапче! Венера и Нептун ќе ви овозможат неверојатна комбинација на љубов која ќе ја предизвика вашата имагинација. Без разлика дали сте нашле или барате љубов, вашите љубовни фантазии може да се остварат.

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново