Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Благодарение на Венера, неделата ќе биде многу романтична. Заедно со неа, Нептун, исто така, ќе му помогне на љубовниот живот на некои хороскопски знаци да стане како бајка. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Ако сте неврзани и чувствувате силни чувства за некој што го знаете, а не можете да го имате, оваа недела може да потонете во негативни емоции. Ако тој или таа не ги прима вашите љубовни вибрации, одвојте време да излезете од оваа позиција.
Откријте ја оваа врска каква што е за да престанете да сонувате за невозможното. Поправете ги своите романтични идеали, по некое време ќе видите дека не е залудно.

Бик
Љубовни чуда ги чекаат претставниците на Бик. Врските ќе бидат како маѓепсани од страна на нивниот партнер, кој ќе ги направи да се чувствуваат како во бајка. Неврзаните бикови имаат шанса за нова љубов. Кога станува збор за љубов, бидете внимателни за она што го посакувате, бидејќи можете да го добиете.

Близнаци
Вашиот љубовен живот може да биде во директен конфликт со целите во вашиот живот. Предлог за работа од соништата, можност да се развиете, може да не биде толку добро прифатен од страна на вашиот партнер. Пробајте да ги совладате емоциите и да се обидете да зборувате мирно. На еден или друг начин, ќе почувствувате дека вашата сакана личност не е зад вас во тоа време.

Рак
За прв пат по долго време, претставниците на знакот за рак ќе чувствуваат хармонија во односот со партнерот. Целосна хармонија!
Вашите интереси, активности во кои сте заедно ќе ви помогнат да го почувствувате и повторното враќање на едно подлабоко духовно ниво. Време во кое отворено можете да ја делите вашата посветеност еден на друг, љубовта. Уживајте во тоа.

Лав
Врзните Лавови ќе имаат силна желба за интимни моменти со љубовниците. Тие ќе сакаат нивниот/ата сакан/а да им го даде она што им треба во сексот. Нема да се срамат да ги споделат своите желби. Непријавените претставници на зодијакот можат да имаат интересни викенд искуства.

Девица
Драги Деви, вие сте во прекрасна романтична недела! Венера има влијание врз вашиот партнерски сектор со љубовни вибрации и ќе продолжи да го прави тоа до 6-ти март. Заедно со Нептун, тие ќе ви помогнат да откриете со сопружникот дека сите разлики ќе блеат во лицето на љубовта што ја доживувате.

Вага
Љубовна конфузија ги чека претставниците на Вага. Романтични вибрации ве чекаат на работа. Пеперутките во стомакот не можат да помогнат, мора да се почувствуваат. Ќе фантазирате за себе и за личноста која ги предизвикува овие емоции, но ќе се чувствувате збунети. Како да се дејствува? Оваа недела не несете одлука.

Скорпија
Кога станува збор за романса, Скорпионите се дефинитивно среќни. Венера продолжува да ви помага во љубовта и така ќе биде до 6 март. Ако сте во контакт, отворете го своето срце за љубов уште повеќе. Невенчаните Скорпиони имаат шанса за нова голема љубов. Прекрасни соништа? Да, сè што треба да направите е да верувате.

Стрелец
Колку повеќе се обидувате да го задржите вашиот партнер блиску до вас, толку повеќе ќе бидете разочарани. Може да се чувствувате како тој или таа да не комуницира со вас онака како што сакате и ви треба. Обидете се да ја разберете причината и да му покажете на својот сакан колку ви значи.

Јарец
Ако очекувате некој близок да ги погоди вашите мисли и желби – не сте во право! Наместо тоа, размислете и споделете што ќе направи вашата душа да пее. Споделувањето ќе ја зајакне вашата врска. Некои приказни може да се остварат, но никој нема супер-сили, не заборавајте.

Водолија
Љубовната недела за Водолијата ќе биде малку збунувачка. Добро е да споделувате помалку со пријателите за вашиот личен живот. Поставете граници за тоа кој до кој степен може да го советувате и не дозволувајте некој да се меша во вашите љубовни работи.
Бидете внимателни, смирете се и правете го тоа без непотребни драми.

Риба
Тоа е како да држите магично стапче! Венера и Нептун ќе ви овозможат неверојатна комбинација на љубов која ќе ја предизвика вашата имагинација. Без разлика дали сте нашле или барате љубов, вашите љубовни фантазии може да се остварат.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.