Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Средата ќе биде исполнета со динамични настани. Позитивни емоции ќе уживаат претставниците на Овен и Бик.

Овен
Вашето расположение е оптимистичко, дури и рутинските стремежи нема да се намалат. Ако се фокусирате на активности со учество на тимот, вашето мислење ќе се слушне и почитува. Ситуацијата на работното место ќе се промени позитивно.

Бик
Позитивните емоции ќе бидат поврзани со семејството. Можно е да се добие дополнителна парична помош за да се подобрат домашните услови. Најверојатно ќе добиете предлог за дополнителна работа.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.