Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ако им оди во љубовта, доживуваат финансиски и работен фијаско. Среќата ја бркаат, а никако да ја стигнат и речиси никогаш не уживаат во комплетна благосостојба. Овие три знаци од зодијакот научиле да живеат и да се борат на сите фронтови.

Девица

Девицата сака да се однесува како да е победник во одредени ситуации, но вистината е сосема поинаква.
Со задоволство своите заслуги ќе ги понуди на друг за да го направи среќе, но не и себеси.
Бесконечно ќе ги усовршува деталите за да ја постигне целта која често знае да и избега. Но, таа никогаш не се откажува.

Стрелец

Стрелецот како и Девицата знае да замолчи и да ја препушти среќата на друг, место да ја зграби. Знаат и да губат во животот и да се носат достоинствено со лошите моменти. Стрелецот знае да биде мрзлив и затоа најсветлите моменти во живтот да му избегаат.

Јарец

Јарецот е огорчен животен губитник. Во главно среќата му бега затоа што премногу се фали и премногу зборува дека се може, а се покажува дека не може. Не сака кога среќата му бега од раце и тогаш себеси си прави уште поголем проблем заради огорченото однесување.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.