Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Вторникoт ќе донесе мешавина на емоции. За Овенoт, тие ќе бидат убави, додека Ракчињатаио и Јарцитe треба да бидат внимателни. Погледнете повеќе во следните редови.

Овен
Успешен ден. Сè ќе се исполни речиси без ваше мешање. Контролирајте ги вашите чувства и донесувајте многу важни одлуки. Не очекувајте молња од навидум добри зделки.

Рак
Конфликтот што долго време зрее, ќе достигне врв и ќе биде во ваша корист. Ќе ја докажете вашата правда и вашите предвидувања ќе се остварат. Чувството за хумор и вашата вечна насмевка ќе ви помогнат да излезете од патот без да создадете непријатели.

Јарец
Бидете подготвени за тензии и конфликти на работното место. Не покажувајте самодоверба, затоа што ќе ги поставите сите против себе и може да предизвикате неуспех.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.