Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

par fin

Во првата недела од октомври Венера зазема ретроградна позиција, носечка за проблемите во љубовта што ќе ни донесе одредени активности. Позицијата на планетата на љубовта ќе се одржи до 16 ноември. Некои претставници на Зодијакот ќе завршат токсични врски. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Сонцето ќе биде во хармонија со Уран уште во почетокот на неделата, што ќе ве натера да се чувствувате енергични. Вашата љубовна врска е интересна, но прво осигурајте се дека вашиот партнер е подготвен за некои авантури. Во оваа недела ќе имате желба да споделите повеќе, да завршите стари разговори, да постигнете кулминација.

Бик
Оваа недела, вашиот владетел, Венера, ќе заземе ретроградна фаза во вашата сфера, што ќе ве натера да ја преиспитате својата врска. Со брачниот другар може да бидете многу среќни, но и да се најдете во комплицирана ситуација на која треба да работите.
Може да се појават проблеми со довербата, како и општо чувство на неизвесност околу односот, љубовта или идната насока на вашиот живот заедно. Неповрзаниот јазик може да одлучи да направи примирје со поранешен партнер. Тоа нема да биде лесно за вас, но со љубовта тоа е така.

Близнаци
Близнаците може да се повлечат од својот сопружник, а нивните постапки се вид на протест, особено во однос на одговорностите кои се вклучени во споделувањето на вашиот живот заедно. Обидете се да постигнете меѓусебна хармонија, а не да го замолчите она што не ви се допаѓа. Алтернативно, ако неодамна почнавте да флертувате со некого во канцеларијата, може да почнете да жалите.

Рак
Венера ќе заземе ретроградна позиција во вашиот романтичен сектор. Можно е стара љубов да се потсети на себе. Прашањето е дали би сакале да ѝ дадете втора шанса на оваа врска или не? И ако тоа го направите, ќе бидете во можност да стигнете до примирјето. Времето ќе покаже.
За оние од вас кои се целосно неврзани, новиот месец може да донесе промени во таа насока. Ракoвите кои се во контакт може да се најдат себеси соочени со потенцијалниот љубовен триаголник. Бидете внимателни.

Лав
Врзаните Лавови ќе треба да обрнат внимание на голем број прашања поврзани со семејството. Можно е роднините да се обидат да ја саботираат вашата врска. Не давајте шанса за интриги и не донесувајте конечни одлуки до крајот на ноември.

Девица
Вообичаено за знакот Девица е дека обично ги контролираат своите животи и сакаат внимателно да планираат. Но, сега универзумот ќе ви покаже дека треба да го смените вашиот начин на размислување. Венера, планета на љубовта и врските, ќе заземе ретроградна позиција во вашиот комуникациски сектор. Тоа е време да се преиспита вашата “скрипта” за љубов. На некој начин, нешто не е во ред и ќе мора да го поправите.

Вага
Комуникацијата со партнерот нема да оди глатко. Можеби ова е ситуација која трае долго време, и веќе сте малку уморни од тоа. Можно е да користите манипулативни зборови за да го натерате вашиот партнер да дејствува онака како што сакате. Но, тоа, почитувана Вага, не е работна стратегија. Венера влегува во ретроградна фаза и довербата помеѓу вас може да почне да се намалува.

Скорпија
На крајот од неделата, на 5 октомври, Венера ќе заземе ретроградна позиција во знакот на Скорпија. Ова ќе биде време кога ќе можете да ја почувствувате љубовта на партнерот или обратно, да се борите против синдромот на грдото пајче. Лекциите во љубов ќе бидат многу важни, затоа што е време да ја преиспитате вашата вредност и да знаете дали личноста со која сте, навистина вреди.

Стрелец
Ако сте поминале низ разделба, време е да ја излекувате душата од болка. Друга можност е дека сте во контакт, но знаете дека постои нешто што се чини дека ја саботира вашата љубов. Побарајте совет од некој роднина што знаете дека можете да помогнете. Можете дури и да одлучите да го посетите семејниот терапевт. Во секој случај, не ги метете проблемите под килимот.

Јарец
Ако само што започнавте романса со пријател, можно е да почнете да жалите сега. Можеби вашите изгледи се променија. За жал, тој или таа можеби нема да бидат во исто мислење дури и откако ќе имате отворен разговор. За некои Јарци има шанса да продолжат со старите пријателства и да се запознаат со нивниот духовен партнер.

Водолија
Ако чувствувате недостаток на поддршка од вашиот партнер за вашите работни цели, таа може да стане проблем во вашата врска. Имате постојана потреба да го галите вашето его и интересот на вашиот партнер за вас е потребен.

Риба
Рибите ќе почнат да се сомневаат во сè што мислат дека љубов. Тоа е затоа што Венера ќе заземе ретроградна позиција во вашиот 9-ти дом на верувања. Она што мислите дека е вистина повеќе не може да биде, и она што мислите дека не може да биде реално може да биде единствената вистина што ја прифаќате. Старите болни спомени ќе се потсетат на себе.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново