Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ljubovenhoroskop fin

Во втората недела од октомври, важно е да се најде рамнотежата во врската. Од друга страна, длабоката привлечност кон некого може да биде разочарувачка или дури и катастрофална.
Бидете внимателни кога се поврзувате со поранешните партнери. Повеќе за тоа што ве чека според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
За врзаните претставници на зодијакот, ова ќе биде нов почеток. Изгледа дека сте подготвени да преземете ново ниво на одговорност во вашиот живот заедно, но тоа нема да дојде без стрес. Без разлика дали тоа е дете, работа заедно или купувате дом, среќниот настан може да ве направи нервозни. Не заборавајте дека сте тим.

Бик
Оние од вас кои се во допир значително ќе ја подобрат комуникацијата со вашиот партнер. Вие нема да мора да се грижите да влијаете на теми во кои можете да ја покажете вашата ранливост и тоа е добро. Ако има нешто што ве малтретирало во минатото, сега е моментот да се ослободите од него. Тоа нема да биде лесно, но добрата вест е дека и двајцата сте подготвени да разговарате.

Близнаци
Дефинитивно има нови можности за љубов кон овие Близнаци кои се неврзани. Сето ова се случува благодарение на новата месечина која паѓа во вашиот романтичен сектор. Но, тука е и Плутон. Ова значи дека ако се случи да создадете нова љубовна врска, тоа може да биде малку тешко. Можеби ќе се најдете премногу опседнати со некого. Не брзајте! За врзаните претставници на зодијакот, може да има вести за очекуваното бебе. Честитки!

Рак
Минатата недела, Венера зеде ретроградна позиција во вашиот романтичен сектор. Ова значи дека поранешните партнери можат да се потсетат на себеси, барајќи втора шанса или помирување. Многу е веројатно дека тој или таа ќе разбуди во тебе љубов пламен и може да се сеќавате на вашите добри моменти. Дали ќе се одлучите за втор обид?

Лав
Оваа недела разговорите со вашите партнери ќе бидат исклучително важни. Овие можат да се однесуваат на финансиски прашања, нешто што се однесува на домот, заеднички бизнис или семејни спорови. Што и да е – не оставајте го неовластено и нерасчистено.

Девица
Во петокот Меркур ќе биде во прекрасен агол кон планетата на стабилноста Сатурн, кој сега е во вашиот романтичен сектор. Очекувајте да ја подобрите комуникацијата со вашата сакана. Ако наскоро сретнете интересна личност, можеби ќе почнете да правите планови за нешто повеќе. Дали имате иднина заедно? Дали и вие ги споделувате истите вредности и планови? За среќа, мора да гледате во иста насока.

Вага
Нов, светол почеток за вас, Ваги! Периодот е соодветен за поставување поголеми цели за следната година. Кога станува збор за љубов и партнерство, ова е особено важно. Можете да започнете нова фаза во постоечки однос, и ако не сте поврзани за да отворите нови можности за вас. Но, многу е важно да не им се дозволи на членовите на семејството да се мешаат во вашите односи.

Скорпија
Интересна љубовна недела е за Скорпиите. Ако планирате изненадување за вашиот партнер, сигурно ќе го импресионирате. Бидејќи секое изненадување треба да биде скриено додека не дојде, саканиот може да се сомнева во погрешни работи. Добро е што откако ќе разберете зошто е оваа мистерија, ќе бидете херој / хероина на неделата.

Стрелец
Вашите пријатели ќе играат голема улога во љубовта. Ако сте неврзани, поминете повеќе време во убаво друштво, бидејќи тоа може да ги зголеми шансите за нова љубов. Оние од вас кои се во контакт исто така имаат можност да се забавуваат со пријателите и да даваат добри емоции.

Јарец
Ако има нешто во вашиот љубовен живот со што не знаете како да се справите, постои голема шанса да се консултирате со вашите пријатели. Можеби тие ќе можат јасно да ја видат ситуацијата. Дали сакате да слушате? Веројатно не, но сепак слушајте ги.

Водолија
Вашата сексуална енергија е доста висока и тоа е прекрасно. Можно е да ја користите оваа енергија во вашата работа, без да чувствувате дека го правите тоа. Друга можност е да се чувствувате силно привлечени кон вашиот шеф или друга авторитативна фигура во компанијата. Не е пожелно да се подложите на овие чувства.

Риба
За вас, Риби, ова може да биде една недела во која ќе се занесете во неповрзани сексуални авантури. Избегнувајте такви ситуации. Во случај да сте врзани, може да сфатите дека вашиот партнер не се однесува како што сакате. Ако не, проблемите ќе се влошат.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново