Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Денешниот ден ќе биде релативно мирен ден. За некои претставници на хороскопот и успешен. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Тивок ден, озрачен со насмевки и добро расположение. Некој со кого веќе долго време се противите на службените работи, ќе ги цени вашите тврдења и ќе ги препознае сопствените грешки. Ќе можете да поправите или замените оштетен апарат.

Бик
Ќе морате да се справите со нешто непознато, без да имате каква било идеја за очекуваните крајни резултати. Не брзајте да искажете мислење. Направете го тоа само кога дискусијата ќе се отвори на поширок спектар на специјалисти.

Близнаци
Воздржете се од активни активности кога сте опкружени со многу луѓе. Работете со умерено темпо без да ги разгледувате резултатите од вашата работа. Нека фактите зборуваат сами за себе. Вашата желба да му помогнете на некој ќе биде непријателска.

Рак
Во последниот ден од месецот сте поставиле многу амбициозна задача, имено, да заврши сè што започнало. Нема поента, се занимавате само со задоцнети задачи. Оставете го своето време за сите други, ќе добиете повеќе интересни одлуки.

Лав
Однесувањето на вашите најблиски може да ве разочара или, во најдобар случај, да ве вознемири. Бидете подготвени да ги слушате нивните критики и тврдења. Сигурно ќе ви биде тешко да ги разберете нивните мотиви, но ова не е причина да се впуштате во досадни дискусии.

Девица
Оценете ги вашите купувања многу економски. Не трошете пари на предмети што веќе ги имате, само затоа што излегол нов модел. Бидете внимателни со вашите сакани. Веројатно постојат проблеми што тој/таа не сака да ги сподели. Не инсистирајте на прашањата.

Вага
Ништо посебно нема да биде во вашата моментална работа. Од друга страна, дома, ситуацијата понекогаш може да ја достигне “точката на вриење”. Не се спротивставувајте на постарите роднини кои се подготвени да ви дадат инструкции. Ќе им биде полесно да ги слушаат, отколку да се расправаат.

Скорпија
Вашиот креативен потенцијал е силен. Ориентирајте се на активности кои бараат оригинални решенија. Систематизирајте ги сите ваши идеи и наведете ја финансиската рамка за да не морате да го правите истото неколку пати.

Стрелец
Можно е да добиете дополнителни финансиски средства или да вратите износ што претходно сте го позајмиле. Чувството на малку повеќе пари може да биде примамливо да се купи нешто непотребно. Подобро да не го сторите тоа, наскоро ќе ви треба профитабилна инвестиција.

Јарец
Ќе се среќавате или ќе присуствувате на невообичаен инцидент. Инцидентот може да ве вознемири, да ви даде тажни мисли. Прифатете го како предупредување за грешка што можете да ја избегнете.

Водолија
Ќе најдете решенија за неколку сериозни прашања поврзани со вашиот професионален или социјален статус, но тензијата ќе ве натера да раздразливост. Не се лутете на своите сакани, освен ако не се возбудени за вашите достигнувања. Можеби им треба време да ја сфатите нивната важност.

Риба
Неочекувано и релативно брзо ќе се справи со финансиски проблем кој долго време се загрижува. Резултатот ќе има позитивен ефект врз вашата самодоверба. Здравјето на роднина е во опасност, и можеби му е потребна помош, да одлучи дали да интервенира.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен состав се донесоа следниве заклучоци:

  • За спроведувањето и реализацијата на препораките за ограничено движење на граѓаните на јавните места и во институциите, Општина Велес ќе ја известува јавноста преку официјалната интернет страница, преку официјалните социјални мрежи, како и преку електронските и пишани локални медиуми;
  • Поради неисправноста на водата во село Сопот за потребите на жителите од село Сопот, Општина Велес обезбедува достава на канистер со вода за техничка употреба и флаширана вода за пиење.

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата
седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која
се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен
состав се донесоа следниве заклучоци:
- Предложената мерка, Малиот пазар во „Нова населба”,
да остане затворен за работа, останува во сила;
- ЈКП „Дервен” да донесе Одлука во врска со работењето
на Градскиот пазар да работи секој ден, од 06:00 до
13:00 часот;
- Да се ограничи продажбата исклучиво само на
земјоделски производи (овошје, зеленчук и други
прехрамбени производи);
- Прехрамбените производи да бидат изложени на секоја
втора тезга во редот;
- Да се изврши оградување на паркинг просторот надвор
од пазарот, да не се дозволува продажба на производи;
- Да се регулира влегувањето и излегувањето на
посетителите во пазарот, со два влезови;
- Пред влезовите да се забележи влегувањето преку
двајца редари и да се внимава на физичикото
растојание при влегувањето;
- Задолжително носење на заштита опрема (маски и
ракавици) на продавачите;
- На влезовите да биде поставено средство за
дезинфицирање и маски за потребите на купувачите;
- Местото на продажба на производи од ист вид, се
утврдува од раководителот на ЈП Пазари при
доделувањето на тезгата за продажба;
- ЈКП „Дервен” се задолжува преку јасно видливо
известување до граѓаните да го определи
времетраењето на задржување на купувачот во пазарот;

- По препораки на Светската Здравствена Организација
(СЗО) ЈКП „Дервен” од денес врши зголемување на
нивото на хлор во водоснабдителниот систем по 0,5 ml/L
милиграми на литар резидуален хлор во градскиот
водоснабдителен систем;
- Согласно Оперативниот план за дезинфицирање се
задолжува ЈКП „Дервен” да спроведе дезинфицирање на
на детските забавни паркови, спортските терени,
патеката околу езерото „Младост” и други јавни
површини во градот.

 

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата
седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која
се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен
состав се донесоа следниве заклучоци:
- Се задолжуваат мобилните тимови на МВР – СВР Велес
на двата пунктови при влезот во град Велес, одредени
на улиците „Вардарска” и „Димитар Влахов”, да вршат
редовна контрола на физичката состојба на учесниците
во сообраќајот, како и дезинфенкција на возилата;
- Се задолжува МВР – СВР Велес да одреди тимови кои
ќе вршат контрола на движењето на граѓаните кон езеро
„Младост”;
- МВР одредува една патрола со двајца униформирани
полицајци за воведување на ред на влезовите на
пазарот.

 

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата
седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која
се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен
состав се донесоа следниве заклучоци:
- Се упатуваат управителите на згради, претседателите
или претставници на куќните совети на станбените
згради, да стапат во контакт со Центарот за јавно здравје
со цел добивање конкретни информации за начинот на
употреба на средства за дезинфицирање на зедничките
простории, телефон за контакт: 078 246 729.

 

 

 

 
   
   
   
   

Најново