Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Сите сме во неизвесност за новата година. Што не чека во 2019-та? Дали не очекува успех во кариерата или можеби ќе ја најдеме својата сродна душа? Некои сакаат да ослабнат, а некои живеат за да патуваат…
Нова година, нова надеж, нови желби за секој хороскопски знак.

Сепак, постојат 4 хороскопски знаци кои ќе се издвојат од останатите и кои следната година конечно ќе искусат позитивни случувања и големи промени во животот. Астрологијата и ѕвездите им го ветуваат тоа!

Овен

За Овните следува година полна со промени. Личностите родени во овој знак конечно ќе преземат иницијатива. Ќе им се случат многу позитивни нешта во 2019 година, како на приватен план, така и на професионален. Овните исто така ќе доживеат промени и во врските, а оние што се сингл, ќе најдат и нова љубов.

Лав

Лавовите се познати по тоа дека околу себе имаат многу пријатели и дека уживаат кога се во центарот на вниманието. Тие исто така и живеат од ден за ден и никогаш не размислуваат за иднината. Но, тоа ќе се промени во 2019 година. Припадниците на знакот Лав ќе развијат нова, здрава самодоверба и ќе почнат да го менуваат својот живот на подобро.

Вага

Урамнотежени, изедначени и секогаш насочени кон помагање на другите, и Вагите ги очекува година полна со промени. На моменти овој живот може ќе им делува напорно и да им троши многу енергија, особено затоа што тие никогаш не мислат на себе. Но, откако ќе тргнат по нов пат, приватно и професионално, целиот живот ќе им се промени. Исто така ќе бидат и поактивни и конечно ќе се наполнат со енергија.

Јарец

2019 година ќе биде феноменална за Јарците. Најголемата промена ќе ја доживеат на професионално ниво, каде што ги чека голем успех. Исто така, оваа година тие ќе имаат храброст да пробуваат нови, луди работи. Јарците ќе бидат мотивирани како никогаш досега за да ги направат сите промени што ги посакуваат.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.