Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Што ве очекува овој петок, видете во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Вашата способност за работа е малку намалена. Од време на време, може да се чувствувате расеано од долгите разговори и потребата да се запознаете со обемна информација да ве досадува. Ништо не се грижете, забавете го темпото и заменете ја интелектуалната со физичка работа, ако е можно.

Бик
Контактите со странци ќе бидат повеќе од вообичаени. Пристапете им прагматично и немојте премногу да верувате. Исто така воздржете се од избрзани мислења и од нивно споделување. Вашиот прв впечаток најверојатно е погрешен.

Близнаци
Многу од вашите иницијативи ќе се “судрат” денес. Тоа нема да биде лично поврзано со вас или со другите, туку со околностите како такви. Барајте јја “златната средина”, не започнувајте ништо ново и не обидувајте се да завршите ништо тековно, ако гледате дека не успева. Примете ги фактите со насмевка за да избегнете сериозна грешка и да излезете “виновни”.

Рак
Со реализација на некои идеи ќе мора да почекате. Не поттикнувајте настани, комплицираните случаи ќе бараат компромисни опции. Слушајте ја вашата интуиција ако ви каже дека ќе завршите со “ќорсокак”.

Лав
Иако сте свесни за точно она што го сакате и за каква тактика да аплицирате, нема да можете да предвидите некои од привремените резултати. Неизвесноста, колку и да е мала, ќе ве предупреди. Исто така, ќе има изненадувања поврзани со вашата лична врска, но тие ќе бидат убави.

Девица
Погледнете внимателно што се случува околу вас и обидете се да ги анализирате деталите дури и ако изгледаат безначајни. Поврзувањето на неколку елементи во целина ќе ви даде многу појасна слика за ситуацијата и вашето место во неа. Можно е да изградите јасен концепт за идните промени.

Вага
Вие успешно ќе се справите со прилично сложена задача. Комбинацијата на професионално искуство и креативни идеи ќе ви отвори многу врати. Не примајте ги комплиментите буквално, не сите ќе бидат искрени.

Скорпија
Вашето расположение е стабилно. Ретко се случува, но денес скоро ништо не може да ве избави. Добро време да се справите со задачи што не ви се допаѓаат. Овој пат ќе ви биде лесно да се справите.

Стрелец
Дел од задачите што ви ги доделуваат воопшто нема да ве задоволат, но навистина немате алтернатива. Вие сте премногу чувствителни, понекогаш дури и срамежливи. Намалете ги контактите и ако не е можно дистанцирајте се барем од луѓе кои се дефинитивно нервозни кон вас.

Јарец
Ситуацијата околу вас ќе биде немирна, но овој пат ќе бидете толерантни дури и кон најголемите “натрапници” на правилата. Прекрасно е дека сте пријателски и сочувствителни, но не дозволувајте да ја злоупотребуваат вашата љубезност.

Водолија
Веројатно ќе ви требаат дополнителни средства поради итна наплата што не можете да ја избегнете. Не користете брзи кредити. Побарајте заем од пријатели или користете некои од вашите акции. Не разговарајте за тешкотиите со луѓето од вашата вообичаена средина.

Риба
Не преземајте нови или одговорни задачи. Грижете се за денешните познати активности кои дури и ако застанете, ќе ги продолжите без напор. Вие сте малку расеани и вашето расположение е нестабилно, но може да спречите некои помали проблеми.

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново