Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

par fin

Оваа недела ќе донесеме важни одлуки во љубовта, но тие не секогаш ќе бидат правите. Претстојната промена на позицијата на Венера ќе направи да ја бараме таа љубов која трае цел живот. Повеќе за тоа што ве чека, проверете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
На претставниците на овој знак нема да им недостасува ентузијазам за да постигнат успех на работа, но работите може да не се случат како што се очекувало. Како тоа ќе влијае на вашиот љубовен живот? Ќе сакате да ги исклучите сите негативни емоции и вашиот партнер ќе го носи вашиот товар. И покрај напнатоста, не заборавајте за романсата. Ако сте неврзани, организирајте го своето патување со пријателите за време на викендите. Постои шанса за интересни состаноци.

Бик
Вашата владејачка планета на љубовта, Венера, ќе го промени вашиот пристап кон романса до 1-ви март. Бидете оптимисти, но донекаде претпазливи. Вие сте оние кои ќе ја создадат вашата среќа во љубовта. Не трошете време и можности, особено ако сте неврзани. Постојат можности за нови контакти. Врзаните келнери ќе уживаат во хармонијата и повторното откривање со нивниот партнер.

Близнаци
Оваа недела, Близнаците ќе мора да го задржат својот љубовен живот од пријател. Тој или таа може да се обиде да влијае на вашата врска на многу начини. Фокусирајте се на оние пријатели кои емитуваат позитивни вибрации и не се обидуваат да ве спречат со “совет” во љубовта. Ако сте неврзани, кон крајот на неделава може да добиете убави вести за финансиите на партнерот.

Рак
Вие или вашиот партнер можете да го користите сексот како “оружје” оваа недела. Се чини дека еден од вас се обидува да го контролира или манипулира со другиот за да го добие она што го сака. Ова е погрешна тактика, освен ако не сакате вашата врска да се активира како временска бомба. Проверете го вашиот пристап. За среќа, до крајот на оваа недела, ќе можете да ги нормализирате работите. Може да преовлада мир и стабилност во вашата врска.

Лав
Ако сте неврзани, ова може да биде една недела од неочекувани љубовни настани. Можно е да се запознаете со некој кој не е вашиот тип повеќе, но сепак ве фали. Универзумот ќе ве изненади. Можеби некој ќе може да го улови вашето срце.

Девица
Девиците ќе донесат одлука со својот партнер за следниот чекор во врската. Работите ќе се случат брзо. Можете да го промените вашиот дом или да направите некои трошоци заедно. За неврзаните претставници на зодијакот, љубовниот циклус ќе се промени по недела. Можно е некој со кого ќе има разлика во возраста да ве улови.

Вага
Вие дефинитивно нема да бидете на истиот бран со вашиот партнер во дискусија за сериозни проблеми. Ако не можете да разговарате за важни семејни проблеми, обидете се да ги фокусирате разговорите за сè што ве прави среќни. Направете ја вашата врска навистина посебна.

Скорпија
Скорпиите ќе ја развијат својата способност не само да сакаат нешто, туку и да сакаат да го добијат тоа. Користете ја оваа способност да разговарате со вашиот колега, за која знаете дека ќе бара попуст на неговиот / нејзиниот дел. Вашите зборови ќе бидат дипломатски, но ќе бидете доволно паметни за да ги убедите другите за она што го сакате.

Стрелец
Искористете ги позитивните вибрации на Венера. Ова е време кога ќе се чувствувате попривлечно и ќе ја зрачите вашата привлечност. Сето ова ќе биде забележано од спротивниот пол. Неделата е од корист и за врзаните стрелци и за оние кои бараат љубов.

Јарец
Јарци, вие ќе го поминувате поголемиот дел од неделата во романтично двоумење за тоа дали да ги откриете емоциите на лице кое ве возбудува. Најверојатно, вашата срамежливост ќе ве одврати, но не по неделата. Тогаш Венера ќе се пресели до вашиот знак и ќе остане таму до 1-ви март. Вашата самодоверба во љубовта ќе се зголеми.

Водолија
Невенчаните Водолии чекаат изненадување на социјален настан каде што можат да се запознаат со една интересна личност за да направаи романтичен гест за нив. Поврзани претставници на зодијакот можат да бидат љубоморни на нивниот партнер. Дали има причина?

Риба
Рибата многу ќе разговара со својот колега, разговарајќи за теми кои се однесуваат само на двајцата од нив. Сакате да чувате дискреција. Комуникацијата ќе биде клучна за вашето зближување.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново