Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

sovrsenpar fin

Овие три двојки имаат хармоничен однос и најубаво го поминуваат заедничкото време. Еве кои се сродни души во хороскопот.

Бик и Скорпија

Ова е идеална комбинација и најдобра од сите. Совршен спој на сексуален набој и привлечност. Со размена на енергија и склад во комуникацијата, оваа двојка прави најдобри компромиси. Скорпијата и бикот имаат исти склоности и интереси, а секој има свој начин на импровизација.

Овен и Стрелец

Два огна, тоа значи само едно – распламтување на страста. Овие двајца веќе на прв поглед развиваат меѓусебни симпатии. И овде доминира заедничко интересирање како што се константната потреба за авантура и заинтересираност за спортски активности.

Близнаци и Водолија

Совршениот спој кај овие двајца натежнува кон независност и слобода. Тие меѓусебно се разбираат и се почитуваат. Не ги загрозуваат меѓусебните идентитети и многу го ценат посебниот интегритет. Тие секогаш се подготвени за акција и нивните нагони за константна забава.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.