Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Ќе мораме да бидеме поодговорни во петокот, да ги следиме нашите планови, за да не загубиме. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Вашата способност за работа е малку намалена, дозирајте ја вашата работа, така што вашите силни страни може да вe донесат до одредена точка. За среќа, ситуацијата ќе биде кул и разговорите ќе бидат неповрзани. Во попладневните часови или раните вечери ќе треба да се занимавате со домашна задача која бара мал финансиски трошок. Пристапете економски.

Бик
Малку хаотичен ден, бидејќи и покрај тоа што имате софистицирана работна програма, постојано ќе ве киднапираат со странични задачи. Земете ги како “кратка пауза” во интервалите меѓу итни активности. Не е исклучено дека во попладневните часови треба да се направи кратко патување, кое ќе помине без инциденти.

Близнаци
Не отстапувајте од вашите должности под спонтани налети. Бидете сигурни дека ќе ги задржите вашите ветувања и бидете точни за состаноците. Секое несовпаѓање со преземените обврски ќе влијае многу лошо на авторитетот и позициите и може да пропуштите зделка или да претрпите финансиски загуби.

Рак
На почетокот на денот ќе мора да се занимавате со колективни активности и да покажете дека сте составен дел од тимот. Тогаш околностите ќе се променат и ќе можете да се ориентирате на вашите индивидуални задачи. Ќе добиете интересни резултати ако применувате нови методи на работа.

Лав
Вашето емитување е силно и ќе достигнете важни информации што долго време ги барате. Тоа ќе биде малку чудно, бидејќи тоа ќе ве охрабри истовремено, но ќе ви биде тешко да направите јасна тактика на дејствување. Дојдете до вестите со претпазливост.

Девица
Нема да се случи сè според вашите предвидувања. Ќе ви олесни ако можете да избегнете стереотипи. Вашите одлуки мора да се разгледуваат, а не да сте подредени на познати шеми и инерција. Побарајте нови активности само откако ќе ги одбиете старите.

Вага
Почетокот на денот ќе биде порелаксиран од вообичаеното. Ќе имате дури и време да ги правите работите што обично ги пропуштате во брзање, како што се грижите за вашиот изглед. Во попладневните часови, ќе можете да ги комбинирате вашите професионални задачи со лични и ќе бидете задоволни со крајните резултати.

Скорпија
Тековните активности ќе бидат во рамките на вашите предвидувања, но ќе има дискусии или состаноци со други колеги за размена на искуства што ќе треба да ги посетувате. Разговорите ќе бидат корисни и добиените информации ќе бидат корисни, но комуникацијата со многу луѓе може да создаде здравствени проблеми. Ако имате вирусна инфекција, веднаш преземете дејство.

Стрелец
Способноста да се сретнете со влијателна личност со која долго време се обидувате може да ве присили да ги промените вашите планови за тој ден. Искористете ги предностите од професионалните обврски, напуштете го домот во позадина, бидејќи средбата, исто така, ќе биде поврзана со патувањето. Не очекувајте многу, резултатите делумно ќе ги задоволат вашите очекувања.

Јарец
Вие сте со иницијатива, пријателството и комуникацијата ќе ве опкружуваат. Комуницирајте така што протокот на информации е двостран, не ги лишувајте вашите соговорници да го искажат својата мислење. Тоа ќе биде во ваша корист, бидејќи тие ќе ви дадат оригинален начин да ги зголемите вашите парични сметки.

Водолија
Започнете го денот со интелектуална определба, потоа одвојте време за сосема практичните задачи, а во раните попладневни часови ориентирајте се кон активности кои ќе ви избават задоволство. Ова ќе обезбеди правилна рамнотежа помеѓу доброто и пријатното. Вашето расположение ќе биде стабилно, па дури и изненадувањето нема да влијае на вашата способност за работа.

Риба
Активно дејствувајте, но воздржете се од ненадејни промени во која било област од вашиот секојдневен живот. Не го правете тоа без оглед на условите и инсистирањето на вашите роднини. Во попладневните часови, сè ќе се случи според вашите првични предвидувања, а во попладневните часови веројатно ќе се приклучите на онлајн семинар или друга форма на надградба.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново