Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Астролозите веќе дознале кои хороскопски знаци најдобро ќе си поминат на дочекот на Новата 2020 година, но и советуваат како да се организирате за таа вечер.

Еве за кого се работи:

Водолија

Иако имаа доста комплициран период, особено од ноември наваму, во текот на новогодишната ноќ ќе успеат да се опуштат и да си поминат убаво. Ќе бидат во друштво на своите најблиски пријатели. Ќе има и непредвидливи нешта. Слободните Водолии ќе флертуваат и ќе им годи вниманието кое ќе го добиваат од другите.
Добро ќе се забавуваат и во периодот пред дочекот, особено кога ќе одат во шопинг на облека. Најдобро ќе се чувствувате во нијанси на сина, а може да одберете и необичен дезен или да надополните со несекојдневни модни детали.

Вага

Вагите ништо нема да планираат до последен момент. Причина за тоа е константното лошо расположение. Но, во последните денови ќе се случи пресврт, ќе има многу смеа, уживање и забава. Дури може да се случи и токму за Нова година да се вљубат во некој кој не се истакнува со зборови, но е шармантен.
Што се однесува до изборот на облека за прослава, бидете уникатни и креативни, како што сте секој ден во остатокот од годината.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново