Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

nedelenhoroskop fin

30.03.2020
Што хороскопските знаци ви предвидуваатза за неделава:

Овен
Доколку сте слободни, имате потреба да бидете со некоја сталожена личност и не сакате компромиси. Зафатените, не го занемарувајте партнерот поради работата, туку обидете се да поминете повеќе слободно време заедно. Можен е прилив на пари.

Бик
Оваа недела е многу добра. Се оди како што треба и ги завршувате обврските на време. Ќе имате поддршка од претпоставениот за се што сакате да направите. Обидете се да не носите нагли одлуки. Што се однесува до љубовта, имате зголемена потреба за слобода, што можеби не е добра идеја.

Близнаци
Комуникацијата со останатите ќе биде подобра до крајот на неделата. Лесно се договарате со колегите. Не нервирајте се, туку дадете го својот максимум. Одбегнувајте соработка со машки личности бидејќи може да дојде до недоразбирање. Што се однесува до љубовта, не враќајте се на старите приказни. Доколку сте зафатени, не оптеретувајте го партнерот со своите проблеми.

Рак
Не е време за промени на љубовните односи. Од другите зависи како ќе напредувате на работното место. Не трошете премногу пари за работи кои не ви се неопходни. Очекуваниот прилив на пари може да биде до крајот на неделава. Бидете позитивни и занимавајте се со некаква активност.

Лав
Финансиската ситуација е задоволувачка. Ќе бидете стабилни и имате шанса за напредок. Не дозволувајте партнерот да трпи поради вашите обврски. Доколку сте слободни, преку работата можно е ново познанство.

Девица
Оваа недела можете да започнете нови проекти, кои не можевте до сега. Бидете вредни и ажурни и дајте се од себе. Сега се цени иновативноста. Обидете се да посветите време за се што досега одложувавте. Партнерот има разбирање, па вашата претерана опседнатост со работата не му пречи. Доколку сте слободни, некоја личност од минатото би можела да ви се врати.

Вага
Посветете се на семејството. Многу сте креативни. Обидете се да не ја запоставувате работата бидејќи не сте фокусирани. Можни се изненадни трошоци. Доколку сте воврска не запоставувајте го партнерот, туку покажете му колку ви значи.

Скорпија
Оваа недела можете да биде поотворени за некои прилики на работа. Нема повеќе потешкотии со парите. Конечно ќе најдете начин да бидете стабилни и да не се нервирате околу работата. Обидете се да го дадете својот максимум. Поминувајте повеќе време со партнерот.

Стрелец
Оваа недела ќе бидете позитивни. Нови идеи ви паѓаат на памет и имате желба да ги остварите. На работното место ситуацијата ќе биде многу подобра, а што е однесува на инансиите, нема да имате тежина како порано. Склони сте кон флертување. Поработете на комуникацијата со партнетот.

Јарец
Имате доста обврски, не знаете како да се организирате. Некоја личност со која претходно сте соработувале може да ви се јави. Прифатете ја понудата за соработка. Доколку сте во долга врска, можни се мали расправии. Одмарајте повеќе.

Водолија
Обидете се да соработувате со жени, полесно ќе ви оди. Доколку сакате да започнете нови проекти, тоа мора сами да го организирате. Можен е зголемен прилив на пари. Односите со партнерот можно е малку да се влошат, бидејќи не сакте да ги покажете своите чувства. Доколку сте слободни, не сакате промена на статусот.

Риби
Нема повеќе проблеми во комуникација со партнерот, ниту со колегите. Ве интересираат нови љубовни приказни, Можно е познанство преку интернет. Сега не е време за нови почетоци на работното место, туку за конечно завршување на започнатите. Сите обврски на на работа полесно ги завршувате и може да очекувате напредок.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново