Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

shutterstock 1007509087 1000x0

13.01.2021

Овен

Ве очекуваат некои пречки и проблеми кои многу ќе ве оптеретуваат. Бидете многу внимателни во постапувањата со имотот и засега избегнувајте важни одлуки, особено ако се поврзани со финансии. Односите со околината ќе ви бидат многу добри, но не особено блиски.

Бик

Некои работни обврски навистина ќе ви зададат проблеми. Во љубовта сте наидувале на погрешни личности кои емотивно ве искористувале. Се чини дека новиот партнер е сосема друго, но уште треба да причекате со донесувањето на судот.

Близнаци

Денешниот ден ви носи доста пријатни моменти како на работното место така и во приватниот живот. Финансиската ситуација добива доста позитивен тек. Во сентименталниот живот, ако ништо не очекувавте од вашиот партнер може да се случи сосема спротивно – да бидете пријатно изненадени.

Рак

Ќе размислувате на креативен начин. Бидејќи нема да имате некоја среќа во функционирањето на материјален план ќе се ориентирате на работи кои ќе ви помогнат убаво да се чуствувате. Во љубовта ситуацијата е солидна.

Лав

Премногу ја истакнувате својата улога во компанијата, а не сфаќате дека секој е заменлив. Обидете се да се скротите малку. Во љубовта јасно и гласно искажете ги своите сомнежи кон партнерот.

Девица

Обрнете им внимание на различните деловни настани. Внимавајте да не пропуштите нешто. Заинтересирани сте за една личност и важно ви е да го привлечете нејзиното внимание.

Вага

Не можете да се пожалите ниту на работата, ниту на заработката. Се се одива на задоволувачки начин. Потребно е малку повеќе да се ангажирате за да имате љубовен живот каков што заслужувате.

Шкорпија

Водете сметка денеска на исхраната. Преоптеретениот желудник може да ви предизвика компликации. За помладите личности родени во овој знак ова е ден за нежни љубовни чувства. Па, уживајте додека трае.

Стрелец

Пред вас е одличен ден во кој ќе се чуствувате прекрасно. Ќе бидете добро расположени, но попустливи кон партнерот многу повеќе отколку обично. Избегнувајте поголеми работни обврски.

Јарец

Полни сте со енергија и доколку не успеете да ја трансформирате или употребите ќе бидете во голема неволја. Ќе се обидете на насилен начин да го добиете она што го сакате и доколку наидете на препреки ќе размислувате во погрешна насока.

Водолија

Потполно сте свртени кон афирмација на вашата личност во општествените активности. Зголемениот број на контакти ќе ви овозможи започнување на нови проекти со нови партнери. Финасиската состојба исто така поволна, но ве очекуваат поголеми трошоци од обично.

Риби

Ќе размислувате за промена на вашата работа. Ова е доста интензивен ден кој ќе биде богат со многу настани. Ќе бидете чуствителни, а расположението ќе ви биде променливо. Прашајте ги повозрасните за совет.

Мите Јаначков

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново