Овенот е роден за полицаец или пожарникар, Стрелецот за спорт или за работа со животни, додека Рибите се предодредени за работа поврзана со уметност, а Јарцот за банкар или администратор.

На кратко ги претставуваме сите комбинации за секој хороскопски знак одделно, кои комбинации се најдобри за врска, кои се релативно добри, но и оние кои може да се покажат како навистина лоши.

Го пресретнуваме јули со мирис на лето, но и на љубов. Првата недела од месецот ја започнува позитивно во однос на љубовта. Што ве очекува видете во љубовниот хороскоп.

Еве кои хороскопски знаци се најголеми „грешници“ во Зодијакот:

Оваа недела ѕвездената карта покажува дека претставниците на различните хороскопски знаци ќе треба да бидат внимателни со комуникацијата. Можно е и да има некои збунувачки моменти со партнерот. За среќа тоа брзо ќе помине. Што ве очекува видете повеќе во љубовниот хороскоп.

Планетата на љубовта Венера во петок ќе влезе во знакот на Ракот и ќе се задржи таму до 12 јули. Тоа значи дека претставниците на зодијачкиот знак, како и останатите во Зодијакот, ќе се радуваат на повеќе хармонија, романтика, емоционална безбедност, а некои и на нова љубов. Повеќе видете во љубовниот хороскоп.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново