Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Кинеската компанија Ксиаоми го претстави новиот паметен телефон чиј екран воопшто нема ивици, се простира на целата предна страна. Се работи за телефон под име Ксиаоми Ми Микс.

 

 

Позадината на куќиштето и физичките тастери направени се од керамика, а овој паметен телефон доаѓа со екран од 6,4 инчи.

Звучниците и сензорите на предната страна користат нова технологија која овозможува нивно функционирање и преку екранот кој се простира на целата предна страна. Предната камера префрлена е на долната страна на телефонот, но тој може да се ротира се со цел корисниците да можат да направат нормлано селфи.

Ксиамо Ми Микс има најнов Снепдрагон 821 процесор, 4 ГБ РАМ меморија и 128 ГБ меморија за чување на податоци. Тука е и подршката за две сим картички, како и камерата од 16 мегапиксели.

Батеријата има капацитет од 4.000 mАh.

Покрај основниот модел Ксиамо подготви и верзија со 6 ГБ рам и 256 ГБ меморија за податоци.

Ксиамо Ми Микс ќе може да се купи од 4-ти ноември а ќе чини 516 долари. Нажалост ќе биде достапен само на кинески пазар и не е познато дали ќе се појави во другите земји од светот.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.