Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

„Google earth““ ја лансира опцијата „Ова е домот“, со чија помош можете да ѕирнете во домовите на луѓето.

Пред да започнете да барате нечија куќа, треба да знаете дека не можете да влезете во сечија. Всушност, можете да ѕирнете во 30-ина куќи кои би требало да ви овозможат да видите како живеат луѓето во различни земји.

Засега можете да ги видите домовите на две африкански семејства, можете да погледнете како изгледа дом во Гренланд, Грција, Непал и Индија, а ќе дознаете и нешто за луѓето што живеат во овие домови.

Опцијата можете да ја пронајдете ТУКА.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.