Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Социјалната мрежа “Твитер” објави дека ќе почне да ја забележува политичката реклама и ќе дава повеќе информации кој ја шири.

Информациите беа објавени во вторникот.

Следната недела, мрежата лансира специјална страница за да дознае за сите реклами на Твитер, вклучувајќи и политичко рекламирање.

Веб-страницата ќе може да види кој ја објавува специфичната порака, кога е, и на која целна публика е насочена.

Исто така, се предвидени казни за прекршувања на рекламната политика, како и можноста за пријавување рекламни пораки.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.