Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ако сакате smartwatch, но не и уште еден уред кој треба да го полните, постои решение, а тоа е PowerWatch X кој работи со помош на топлината од телото.

Компанијата Matrix Industries првиот модел на паметен часовник PowerWatch го претстави во 2016 година, тврдејќи дека тој користи термоелектричен конвертор на енергија за да се полни од вишокот телесна топлина. Меѓутоа, часовникот до сега беше ограничен и имаше само основни функции за следење на перформанси од фитнес.

Годинава компанијата направи нов модел кој е значително понапреден, а прикажува и нотификации кои стигнуваат на паметниот часовник, поврзувајќи се со блутут уред.

Паметниот часовник е изложен на Consumer Electronics Showu, а неговата цена изнесува 249,99 долари.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.