Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Оперативниот директор на Твитер, Ентони Ното, поднесе оставка на таа позиција, за да ја преземе челната позиција во друга компанија.

Ното на тимот на твитер му се рпидружи во јули 2014 година, кога е именуван за финансиски директор, пренесува агенцијата AP.

По најновите вести, акциите на Твитер паднаа за повеќе од три отсто, затоа што Ното е важен фактор во лидерксиот тим.

Ното заминува во комапнијата Social finances, каде ќе биде извршен директор.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Најново