Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Кинеската компанија Oppo се подготвува за лансирање на нов модел во серијата Selfie Expert, која ќе го наследи популарниот F5.

Уредот се нарекува Oppo F7 и би требало да ја понуди втората генерација на технологијата AI Beauty, која ветува дека ќе обезбеди поквалитетни селфи фотографии од новата 25-мегапикселна предна камера со HDR и вештачката интелигенција.

Технологијата може да ги препознае цртите на секое лице во кадарот и потоа да приложи кон нив различни подобрувања, па крајниот резултат ќе биде различен за секого.

Дополнително се додадени налепници се додадена реалност, за кои уште нема повеќе детали, но веројатно станува збор за маски, кои можат да се наметнат на поединци.

Други карактеристики вклучуваат 6.2-инчен FHD + 19: 9 дисплеј, кој зафаќа 89.08% од предниот панел. Екранот е пресечен, оставајќи ја предната камера, сензорот за близина и звучникот во ослободената област.

Продажбата на Oppo F7 во Индија ќе започнат на 26-ти март, а во меѓувреме очекуваме повеќе детали и за Oppo R15, кој исто така ветува исечен дисплеј.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.