Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Финската компанија ХМД Глобал најави дека на 29 мај ќе организира специјален медиумски настан што ќе се одржи во Москва и ќе биде посветен на нејзините телефони со брендот Нокиа.

На него сигурно ќе видиме нови смартфони (руската покана открива дека станува збор за светска премиера), но засега нема поконкретни информации за очекуваните производи, иако веќе има кандидати за премиера, како на пример новите верзии на моделите Нокиа 3 и Нокиа 5.

Исто така е можно да се види меѓународната верзија на Нокиа X6, која беше презентирана денес во Кина.

Домаќини на настанот ќе бидат извршниот директор Флориан Зајхе, маркетинг шефот Пекка Рантала и главниот продукт менаџер Јухо Сарвикас, што сугерира дека новите уреди ќе имаат важно место во портфолиото на компанијата.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.