Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

moto fin

Lenovo работи напорно на својот прв паметен телефон со платформата Android Go, кој ќе се вика Moto C2. Полн назив на моделот е XT1920 и се очекува да биде достапен на европскиот пазар до крајот на летото. На Интернет сега се пијавија повеќе информации за подобрувањата што ќе ги видиме на Motorola Moto C2. Физичките димензии на уредот ќе бидат 147.88х71.22 милиметри и големината на екранот ќе биде во опсег од 5 – 5.2-инчи. Европската верзија ќе има слот за две SIM картички.

Новиот паметен телефон ќе работи со Android Go, што е лесна верзија на платформата за модели со недоволно моќен хардвер, пишува AndroidAuthority. Се очекува уредот да има панел кој има сооднос од 16: 9 и веројатно ќе поддржи HD резолуцијата. Мото C2 ќе има сензор за отпечатоци и 3.5 милиметарски аудио приклучок. Корисниците ќе можат да изберат 8GB или 16GB вграден капацитет за складирање.

Други карактеристики вклучуваат 2100mAh батерија и 1GB RAM меморија. Lenovo е многу веројатно да претстави поскапа верзија со името Moto C2 Plus, која има 2GB RAM меморија, поголем екран и поддржува LTE мрежи. Главната камера најверојатно ќе има резолуција од 8 мегапиксели и ќе има 2MP сензор за селфи. Сè уште немаме детали за цената на европскиот пазар, но најверојатно ќе биде типична за паметните телефони со Android од нискиот сегмент.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.