Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

samsung fin

  „ Самсунг“ ќе го претстави следниот модел од серијата „Галакси ноут“ (Galaxy Note) на деветти август, потврдија официјално од компанијата. Настанот ќе се одржи во Њујорк, но како и обично ќе може да го следи секој што сака во живо, преку видео-стриминг на веб-страницата на компанијата или на ЈуТјуб.

Во поканата не се споменува името на „Галакси ноут 9“, но наместо тоа се наведува дека компанијата ќе го претстави следниот модел во премиум серијата Галакси.

Во видеото се гледа електронското пенкало „С Пен“ (S Pen), а тоа доволно кажува што ќе видиме на 9 август. По распоред, уредот помина низ сертификација на веб-страницата на американската ФЦЦ, така што се е подготвено за продажба на новиот модел.

Од  „Галакси ноут 9“  очекуваме „Снепдрегон 845“ (Snapdragon 845) или еквивалентен модел „Ексинос“ (Exynos), дисплеј со дијагонала 6.38 инчи и подобрена двојна камера.

Најверојатно ќе видиме и значајни подобрувања во работата на „С Пен“, што се сугерира од централната улога на иглата во видеото од поканата.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.