Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

teleskop fin

Stellina за прв пат беше претставен во јануари на CES 2018, а сега е на продажба ексклузивно во Музејот на модерна уметност во САД. Компанијата која го направи, Vaonis, склучи партнерство со MoMa за да продаде само десет примероци од телескопот на клиенти од САД.

Сите заинтересирани сепак може да си го резервираат овој телескоп на компаниската веб страница по цена од 3.000 долари. Овој паметен телескоп се очекува да биде лансиран на глобално ниво оваа есен.

Ова е првиот паметен телескоп во светот со опција за поврзување преку апликација. Овозможува лесно собирање неверојатни фотографии од небото и ѕвездите. Треба само да го поставите на држачот, да го притиснете копчето и да изберете од стотиците предлози директно од телефон. Потребни се само неколку секунди за Stellina да се позиционира, да фотографира и да ја испрати фотографијата директно до вашиот телефон.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.