Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

viber fin

Сопствениците на паметни телефони на Android наскоро ќе имаат пристап до новиот дизајн на Viber. Ажурираниот интерфејс веќе е достапен за уредите со iOS и нуди неколку интересни подобрувања. Првата сериозна иновација е воведувањето на систем за енкрипција на пораките, која ќе ја гарантира безбедноста на чатовите во Viber. Сепак главен акцент во последната верзија на апликацијата е интерфејсот, кој е дури уште полесен за употреба.

Пораките сега ќе бидат доставени двојно побрзо до нивниот примач. Разговорите ќе се движат поприродно додека се движиме низ содржината. Новиот дизајн исто така вклучува икони кои нѐ известуваат кога се претставуваат и читаат пораките. Сликите ќе се репродуцираат со поголем размер, а Viber веќе има посветла тема во позадина, која го олеснува читањето на текст во профилите и за во иднина ќе ни покажува повеќе содржини на екранот на смартфоните.

Креаторите на мобилната апликација нѐ уверија дека нема да мораме да чекаме долго пред новиот дизајн да биде достапен за Android. Промените се направени целосно со идејата корисниците побрзо и полесно да комуницираат со нивните најблиски, без да се грижat за безбедноста на нивните разговори. Во моментов Viber се користи од страна на повеќе од 1 милијарда луѓе ширум светот кои, по ажурирањето, се чини дека имаат друга добра причина да трошат повеќе време на нивните профили.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.