Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

volcvagen fin

Едно од главните прашања што малку ја успорува уште поголемата експанзија на електричните автомобили е зголемувањето на бројот на станици за полнење. Volkswagen има решение.

Германскиот гигант е целосно фокусиран на EV сегментот, па воочи лансирањето на сопственото I.D. семејството, исто така, развил систем за полнење електричните автомобили.

VW решението го гледа во мобилни станици инспирирани од Power bank надворешните батерии за мобилни телефони.

Пилот проектот на Volkswagen ќе започне со работа во родниот град Волфсбург на почетокот од оваа година, а најавено е дека секоја станица ќе има капацитет од 360 kWh со два полначи со симултана и наизменична струја.

Германците тврдат дека една станица ќе може да наполни околу 15 EV автомобили, четири во исто време, а самата може постојано да се надополнува со моќност од 30 kW преку поврзување со стандардната електрична мрежа.

Овие мобилни станици, VW ги гледа како решение за локации со лоша инфраструктура. Сериското производство се очекува од 2020 година и е најавено како еден од клучните фактори за успех на I.D семејството на електрични автомобили на Volkswagen.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.