Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ipod fin

Apple имаат намера да вложат интересна промена во нивната стратегија оваа година. Компанијата е заинтересирана за премиерата на новата генерација на музички плеери со брендот iPod touch. Ве потсетуваме дека последната верзија на уредот беше објавена пред четири години и се продаваше за 199 долари со конфигурација на меморијата од 32GB. Огромната популарност на паметните телефони, сепак, во голема мера го направи безсмислено купувањето на таков уред, што доведе до тоа Apple да престане да го развива iPod touch.

Сепак, компанијата ја промени својата одлука и планира да пушти нов модел оваа година. Apple мисли дека има многу луѓе на кои им треба пренослив MP3 плеер во нивниот секојдневен живот. Добар пример е корисниците кои тренираат активно и не сакаат да ја трошат батеријата на паметните телефони додека ја слушаат нивната омилена музика. Сè уште немаме дополнителни информации за техничките спецификации на претстојната генерација на iPod touch, објави TheNextWeb.

Според информации, Apple, исто така, сака да користи USB Type-C конектори во овогодинешните iPhone и iPad верзии. На овој начин, компанијата ќе го претпочита конкурентниот стандард, пред сопствената серија Lightning. Тоа веќе се случува во iPad Pro и изгледа дека Apple ќе почне да го користи на други мобилни уреди. Дополнително ќе разбереме повеќе детали за плановите на технолошкиот гигант, но сигурно ќе очекуваме многу интересни настани за нивните нови производи во 2019 година.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.